Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel Astra H kombi 2007-1.7...

Opel Astra H kombi 2007-1.7 cdti 110-hp vagy Ford focus kombi 1.6tdci 109hp 2007- a jobb? Fent tartatóság , üzemeltetés, strapabírás, rozsda stb felől?

Figyelt kérdés
szept. 9. 20:58
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nagy különbség nincs köztük műszakilag. Nálam ez a kérdés 2012 környékén merült fel. A H Astra mellett döntöttem. Nem bántam meg. De szerintem a másikkal se jártam volna sokkal rosszabbul.
szept. 9. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
12%
1.7 cdti rengeteg gond lesz,híresen problémás
szept. 9. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen mindegy, amelyikből találsz jobbat
szept. 10. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
78%

"1.7 cdti rengeteg gond lesz,híresen problémás"


Valamit szerintem nagyon benéztél. Pont hogy az Isuzu eredetű 1.7 dízel az egyik legjobb dízelmotor. Legendásan megbízható. Ha figyelnek rá, a világból kimegy. Nem véletlenül volt gyártásban és folyamatosan csiszolgatták, fejlesztgették évtizedekig.

A 110 Le-s változat, a Z17DTJ lesz. Ebben már Denso az üzemanyagredszer a korábbi 101 Le-s DTH-ban lébő Bosch helyett. Ha szükséges a Boscht egyszerűbb olcsóbb felújítani, talán ebből a szempontból szerencsésebb. Cserébe a DTJ valamivel erősebb. A blokk ugyanaz. Egyáltalán nem egy problémás motor.

szept. 10. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, kedves utolsó dtr a motorkód
szept. 10. 07:18
 6/6 anonim ***** válasza:
70%

A DTR elvileg a 125 lovas. A 2007-es facelift előtt két 1.7-es volt, a gyengébbik DTL (80Le), az erősebb DTH (101Le). Ez változott 2007-től DTJ (110Le) és DTR (125Le)-re.

De az eredeti kérdésed szempontjából nincs jelentősége. A blokk mindegyiknél ugyanaz.

szept. 10. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!