Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Úgy érzem nem tudok levizsgázn...

Úgy érzem nem tudok levizsgázni forgalomból! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 19 éves srác vagyok. Idén kezdtem el a jogosítványt. Már megvolt az elsősegély és a kresz vizsgám is, szerencsére mindkettő elsőre sikerült. Nagyon szeretem az oktatómat, 1 hónap alatt le is vezettem a 29 órát. Augusztus 13-án volt az első sikertelen forgalmi vizsgám, ami egy hatalmas pofon volt nekem, hogy az nem sikerült. Olyan szépen levezettem a vizsgakört, hogy 45 percnek minimum kellene lennie egy vizsgának hivatalosan, ám én 35 perc alatt levezettem, hibapontot nem is kaptam semmire. Hibátlan volt a kézifékes elindulásom és a parkolásom is. Amikor már mentünk vissza a vizsgaközpontba, egy helyen ahol elsőbbséget kellett adnom, véletlenül nem vettem észre, hogy beváltott a lámpa zöldre a kanyarodó járműveknek, én lassan elkezdtem csorogni és az oktatónak kellett belefékeznie. Az utolsó 30 méteren buktam meg szó szerint. A vizsga végén gratulált a vizsgabiztos, hogy milyen szépen vezettem és hogy ez a vizsga szinte zsebben volt, ez csak egy apró figyelmetlenség miatt nem sikerült. Ma volt a második forgalmi vizsgám, megint megbuktam…Szinte hihetetlen már. Olyan idegesség van bennem, mióta az elsőn megbuktattak, hogy egész reggel ment a hasam. Majd vettem be hasfogót és elmentem a vizsgára, de úgy hogy kezem lábam remegett. Annyira félek a vizsgabiztos jelenlététől, hogy leblokkolok az idegesség miatt. Ma például azért buktam meg, mert hirtelen idegességembe sávot kellett váltanom és a tükröt, holtteret figyeltem, nem jött senki, én pedig elfelejtettem indexelni. Azonnal meg is buktattak érte, amiért nem indexeltem sávváltáskor. Egyszerűen annyi időt, energiát és pénzt beleöltem, még se sikerül a forgalmi vizsga…A mai vizsgabiztos is azt mondta, hogy nagyon jól vezetek, de a stressz miatt figyelmetlen vagyok, mert ő is észrevette hogy remeg a kezem a váltón, és emiatt bakizok. Mit tehetnék szerintetek? Már a gyomrom összeszorul ha belegondolok, hogy megint forgalmi vizsgára kell mennem, akkora nyomás van rajtam.

szept. 4. 23:56
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
16%

"nem vettem észre, hogy beváltott a lámpa zöldre a kanyarodó járműveknek, én lassan elkezdtem csorogni és az oktatónak kellett belefékeznie. "



Ezt te írod. Akkor mi a helyzet?

szept. 5. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Igen, nekik beváltott zöldre, de én nem mentem át egy piros lámpán sem soha. Nekem akkor csak elsőbbségadás tábla volt.
szept. 5. 10:47
 13/18 anonim ***** válasza:
25%
#6: Azért ne legyünk már álszentek. Nem egy sebességhatárt nézett be, vagy egy megállni tilost, hanem konkrétan átment volt a piros lámpán...
szept. 5. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
83%

Senki sem állszent, mint ahogy utána írtam is amit írtam. De akkor sem kell úgy leírni őt sem, mint ahogy tette előtte pár hozzászóló.


Nagyobb probléma szerintem, hogy X éves jogsival rendelkezők 18-60 év közt akárki nem tartja be a sebességhatárt, jobbról előz , záróvonalnál előz, zebra előtt nem lassít, ők is basszák kitenni az indexet, ránk húzza a kormányt és sorolhatnám.

szept. 5. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
0%

#14: Milyen leírásra gondolsz? Gyengébb az átlagnál, nagyon, ez a realitás. De nem azt mondtam reménytelen, csak hogy foglalkozni kell vele. Nem álomba kell ringatni az embereket, hanem valós segítséget nyújtani. Konkrét megoldási javaslatot is adtam.


A szánalmas privátozónak meg üzenem, hogy köszönöm az aggodalmát, de a munkahelyi és magánéletem is rendben van. Bármennyire próbál gyerekesen sértegetni - ha már érvek nincsenek - kevés hozzá.

szept. 6. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem gyengébb az átlagnál, sőt! 29 óra után elrugdosták vizsgázni, ami rohadt kevés, ehhez képest szinte hiba nélkül csinálta meg a vizsgát. Ez kifejezetten kiemelkedő teljesítmény.

A vizsgadrukk meg teljesen normális, pláne bukás után. Nyilván meg kell tanítani legyőzni, de ezek a fellengzős beszólogatások nem segítenek.


Megnézném, ha random az utcán fognák húsz embert, akik naponta közlekednek autóval, és beültetnénk a vizsgabiztos elé, hányan mennének át most kapásból újra a vizsgán. Gyanítom, nem sokan...

szept. 6. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
88%

Főleg, hogy körforgalmat sem tudják használni. Kanyarodni sem tudnak egyesek sőt... Ezek az emberek kb. 98%-nak úgy van jogsija hogy kenőpénzes és erre a nyakamat is ráteszem. Elő példa egyik női ismerősöm 38 éves , pont a kreszt tanultam így nagyon próbáltam figyelni mindenre. Erre megállt a hév síneken!!! Mondom mit csinálsz? Hát ÚGYSE jön semmi. Mi?


Erre kérdezgette ez milyen tábla, az milyen tábla. Vissza kérdezem, na jót mondok? Hát biztos Ő NEM TUDJA , én tanulom. Gondoltam csak tesztelget.


Erre bevallotta ő nem ismeri a táblakat, csak a stop táblát, meg a sebességtáblát többit nem és BETANULT ÚTVONALON tud csak közlekedni! Ami ugye ezt jelenti, hogy munkahely ,bolt ,lakás közt... Kenőpénzes volt anno. Tehát igazából nekem innentől semmi kérdésem más felé.

szept. 6. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
16/17 Nagyon szépen köszönöm.
szept. 6. 09:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!