Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Úgy érzem nem tudok levizsgázn...

Úgy érzem nem tudok levizsgázni forgalomból! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 19 éves srác vagyok. Idén kezdtem el a jogosítványt. Már megvolt az elsősegély és a kresz vizsgám is, szerencsére mindkettő elsőre sikerült. Nagyon szeretem az oktatómat, 1 hónap alatt le is vezettem a 29 órát. Augusztus 13-án volt az első sikertelen forgalmi vizsgám, ami egy hatalmas pofon volt nekem, hogy az nem sikerült. Olyan szépen levezettem a vizsgakört, hogy 45 percnek minimum kellene lennie egy vizsgának hivatalosan, ám én 35 perc alatt levezettem, hibapontot nem is kaptam semmire. Hibátlan volt a kézifékes elindulásom és a parkolásom is. Amikor már mentünk vissza a vizsgaközpontba, egy helyen ahol elsőbbséget kellett adnom, véletlenül nem vettem észre, hogy beváltott a lámpa zöldre a kanyarodó járműveknek, én lassan elkezdtem csorogni és az oktatónak kellett belefékeznie. Az utolsó 30 méteren buktam meg szó szerint. A vizsga végén gratulált a vizsgabiztos, hogy milyen szépen vezettem és hogy ez a vizsga szinte zsebben volt, ez csak egy apró figyelmetlenség miatt nem sikerült. Ma volt a második forgalmi vizsgám, megint megbuktam…Szinte hihetetlen már. Olyan idegesség van bennem, mióta az elsőn megbuktattak, hogy egész reggel ment a hasam. Majd vettem be hasfogót és elmentem a vizsgára, de úgy hogy kezem lábam remegett. Annyira félek a vizsgabiztos jelenlététől, hogy leblokkolok az idegesség miatt. Ma például azért buktam meg, mert hirtelen idegességembe sávot kellett váltanom és a tükröt, holtteret figyeltem, nem jött senki, én pedig elfelejtettem indexelni. Azonnal meg is buktattak érte, amiért nem indexeltem sávváltáskor. Egyszerűen annyi időt, energiát és pénzt beleöltem, még se sikerül a forgalmi vizsga…A mai vizsgabiztos is azt mondta, hogy nagyon jól vezetek, de a stressz miatt figyelmetlen vagyok, mert ő is észrevette hogy remeg a kezem a váltón, és emiatt bakizok. Mit tehetnék szerintetek? Már a gyomrom összeszorul ha belegondolok, hogy megint forgalmi vizsgára kell mennem, akkora nyomás van rajtam.

szept. 4. 23:56
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
90%
hát igen ismerős, majd meglesz. csináljatok több próbavizsgát mindenféle idegennel és sokkal többet kell gyakorolni
szept. 5. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
84%

Általában egyszer lehet tévedni...az végzetes is lehet.


sajnos nincs más hátra, próbálkozz.

szept. 5. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
90%
Ha megvan a könyv, akkor is téved az ember. Erre az egyetlen módszer tanulni belõle és túl tenni magad rajta minél hamarabb. Ha le kell vezess 200 km-t és az elsõ tízen tegyük fel nem indexeltél, nem rágódhatsz 190 kilométeren azon, hogy nem indexeltél, mert elvonja a figyelmedet.
szept. 5. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
84%

Vegyél még pótórát. Ha az oktatódnak belefér, vezess egy órát közvetlen vizsga előtt, hogy megnyugodj.

Ugyanígy voltam, mint te, az első vizsgámat gyönyörűen vezettem végig, külön kiemelte, hogy mennyire figyelmes vagyok, belefutottunk mindenféle extra helyzetbe (aznapi útlezárás, szűk helyen elakadt busz előttem), mindent szuperül kezeltem... majd visszafelé két sarokkal a vége előtt egy szimpla szép ívű jobbkanyarban patkáztam. Fú de mérges voltam magamra!

Ez tipikus hiba egyébként, megkönnyebbül az ember, hogy "látja a fényt az alagút végén", itt már nem történhet semmi, hiszen a feladatokon túl van, kapkodni kezd, ellazázza, hibázik. Hidd el, ez megesik, nem te és én vagyunk az elsők, nem is az utolsók.


Hasonlóan voltam, mint te, utána borzasztóan ideges voltam a vizsgán, remegett kezem-lábam, az elején úgy megugrattam a kocsit egy rossz gázadással, mint aki életében először ül volán mögött :D, sima egyívű megfordulásnál kapkodtam, rosszul nyomtam le az indexet, csak olyan rövid villanásra pattintottam a normál helyett, és nem vettem észre, hogy leesett.

Őszintén, én simán megbuktattam volna saját magamat, tök biztos voltam benne, hogy nem megyek át. Meglepő módon a vizsgabiztosnak jó napja volt, elég sok hibapontot kaptam, el is mondta a végén, hogy mire figyeljek majd még oda, de átengedett. Valószínűleg látta, hogy mennyire stresszel a vizsgahelyzet, és amiatt hibázom.


Szóval: pótórák, úgy menj vizsgázni, hogy utolsó pillanatig vezess, akár aznap is egy rövidet előtte, ha nincs előtte vizsgája az oktatónak. Nyugi, és imádkozz, hogy normális vizsgabiztost kapj. Más nincs.

Te is tudod, hogy tudsz vezetni, hiszen egyszer már végigcsináltad (majdnem) hiba nélkül! Ez lebegjen előtted. Tudod, hogy tudod. Csak mutasd meg a vizsgán is.

szept. 5. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
25%

Azért az tényleg nagyon durva, hogy konkrétan piros lámpán mennél át. aki ennyire figyelmetlen, elbambul, kienged valamiért, annak egyszerűen nincs helye az utakon. Ezen nincs mit szépíteni.

A második eset a nagyobb probléma. A mai gyerekek ennyire gyengék mentálisan? Oké, hogy ideges az ember, vizsgadrukk stb. De azért ilyen szinten bestresszelni nem normális. Az a baj, hogy majd ha egyedül ülsz kocsiba és ráddudál valaki, mert benézel valamit (vagy még azt sem, csak lassú vagy pl.) Akkor is be fog ennyire feszülni?

Vannak házi praktikák, de lehet érdemes lenne beszélni valakivel erről a problémáról, aki ért is hozzá és nem a vakvilágba osztja az észt névtelenül.

szept. 5. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
65%

Kedves 5-ös!


Gondolom te tökéletes és hibátlan vagy, te minden patent megcsinálsz,soha semmit nem nézel be, te soha nem vagy feszült és soha nem hibázol.


Természetes stressz a gyerek részéről ő is tudja nagyon jól, hogy apróságokon bukott. Kb a jogsi a 2. "nagy lépés" az érettségi után az életében.



Ui: Légy figyelmesebb, esetleg kapj be valami valeriánát. Úgy ülj be, hogy most márpedig menni fog. A vizsgabiztos csak egy ember, nem bánt.


Nem mondom, hogy apróságok miatt buktatott, meg az index használata és a piros lámpa figyelembe vétele tényleg fontos. Ahhoz képest " apróságok" hogy nekem aztán egy vérbeli kva volt az oktatóm, parkolni nem tanított csak elméletben tudtam mit is kéne csinálni gyakorlatban nem ment mert nem csináltuk. Aztán mikor vizsga előtt gondolta parkolgassunk szintén nem ment ahogy vizsgán sem. Persze nekem letelt a 3 évem így az utolsó napra tette a vizsgát hogy még javítani se tudjak... Szerinted nekem hogy mindent újra kell kezdeni mennyire lesz para így 31 éves nő létemre?

szept. 5. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Első utam a jogsi kézhezvétele után az árokba vezetett. Beletolattam.
szept. 5. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 Hovarju ***** válasza:
100%

-Ha idén kezdted el még bőven van időd befejezni.

Én azt javaslom, hagyj egy kis pihenőt magadnak. Pár hét,vagy egy hónap. Kicsit nyugodj meg. Addig figyeld hogyan vezetnek mások és gondold végig, hogy az adott helyzetben te mit tettél volna. Ha van lehetőséged rá és az oktató is megengedi, ülj be egy másik tanuló mögé az autóba és figyelj.


Nekem volt próbavizsgám, amikor csak eljátszottuk a vizsga helyzetet tét nélkül. Beült mellénk egy másik oktató és mindent úgy csináltunk, mintha vizsga lenne. A kör végén meg megbeszéltük miket hibáztam (volt bőven)


Ez azért is volt jó, mert először nagyon feszélyezett a csend. Az én oktatóm egész tanítás alatt sokat beszélt, magyarázott és kommentelte mit hogyan csinálok. Ennek a visszajelzésnek a hiánya nagyon frusztrált a próbavizsga alatt.


Az éles vizsgán jól jött a tapasztalat, hogy már nem zavart a csend és másik ember jelenléte sem.


Nekem segített, hogy a vizsga előtt még vezettem egy órát csak úgy céltalanul, hogy megnyugodjak. Csak autóztunk, beszélgettünk. velünk volt egy másik diák is, aki szintén vizsgázni jött. Felváltva vezettük. Aztán a vizsga előtt kicsivel visszamentünk az induló helyre. És mivel a vizsgabiztos úgy döntött, hogy a másik diákot viszi először vizsgázni, nekem maradt egy órám pihenni. Ez idő alatt ettem egy szendvicset, ittam kávét, elvégeztem a dolgom és néztem a többi tanulót, ahogy a parkolásokat gyakorolja.


- Aztán ha letelt ez a kis szünet, vegyél pár órát, hogy kicsit visszarázódj és elhidd, hogy meg tudod csinálni.


Menni fog, hisz tudod mit kell tenni, ezt a vizsgabiztosok is elmondták már csak bízz saját magadban.

szept. 5. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Ti miről beszéltek, hogy piros lámpán mentem át? Soha egy piros lámpán nem mentem át, nem hogy vizsgán, még az oktatóval való vezetéskor sem. Gondolom az első bukásomra gondoltok, ahol nem adtam elsőbbséget. Ott nekem nem volt lámpa, sima elsőbbségadás tábla volt lámpa nélkül.
szept. 5. 09:34
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Gyakorolni kell. Az index lehagyását nem is értem, amikor a tükröt meg a holtteret nézed, már azelőtt ki kéne rakni, hogy jelezd a szándékodat. Az nem szándékjelzés, ha jól szétnézel, és majd kirakod amikor kezded a manővert, minimum 2 másodpercig járasd, hogy a környezeted is tudja, mit szeretnél csinálni és valószínűleg már nézelődsz, meg ha változik a sebességed, az azért van, hogy beférj.

Elég nagy baj, ha az oktató nem tanította meg, hogy amint megszületik a sávváltás gondolata, a nézelődés kezdetén már index. Menni fog az. Ne stresszelj a vizsgabiztos jelenléte miatt. Ő csak azt akarja látni, hogy tudsz egy szűk órán át figyelni, miközben nem szól a rádió, nem kell nézned a gps-t, nem kritizál senki az anyósülésről és nem üvöltöznek a gyerekek a hátsó ülésen. Tudom, a vizsgadrukk mindenkinél más jelenség, de őszinte leszek, a forgalmi vizsgánál stresszmentesebb vezetési élmény szinte nincs is, nekem még az oktatóval vezetés is idegőrlőbb volt néha, de vizsga közben nem kritizálhat meg nem forgathatja a szemét. :D

szept. 5. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!