Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kreszt magamtól meg lehet...

Kreszt magamtól meg lehet tanulni?

Figyelt kérdés
Sziasztok, most annyira nincsen sok pénz, hogy kresz tanfolyamra mehessek, viszont van egy kresz könyv, és munkafüzetem. Így meg lehet tanulni a kreszt a vizsgára? Kb. mennyi idő alatt?

szept. 4. 16:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem, muszáj autósiskolába beiratkoznod és vagy eljárni a tanfolyamra, vagy online tanulni etitánon. Amúgy csak egy apró kérdés: a 30 ezres KRESZ-tanfolyamot nem tudod kifizetni, akkor az alaphangon 300 ezres vezetést hogy fogod?
szept. 4. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Online KRESZ. Vsn rá valami állami támogatás, talán korhoz kötött, utána kell nézni.

Biztos lehet könyvből is, de a vizsgán teljesen más jellegű lesz.

Mondjuk régen nem volt online, és sokan letették.

szept. 4. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nem én fizetem, édesapám mondta, hogy próbáljam meg magamtól, és majd utána megpróbál a vezetésre kiadni annyit. Mert fél/1 év múlva valószínűleg már lesz elég bőven, csak jó lenne még idén a kreszt megcsinálni.
szept. 4. 16:41
 4/12 anonim ***** válasza:

Úgy nem. Beiratkozás után van egy intervallum, amíg el kell kezdeni ill vizsgázni kell, különben elveszik. Egyik a másik nélkül nem megy, nincs, hogy azt én nem kérem, ez egy komplett program.

Azt se mondatod, hogy majd fater negtanít vezetni, aztán mész vizsgázni.

szept. 4. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként meglehet tanulni a kreszt.

Csak megfelelő tankönyv kell hozzá, meg elhatározás.

szept. 4. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Kérhetsz részletfizetést, és állami támogatás is van.
szept. 4. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Szia.


Én 2015-ben kezdtem el anno a B kategóriás jogosítványt. Ősszel iratkoztam be, körülbelül ilyen tájt. Akkor év elején olyan Január, Február környékén kaptam édesanyámtól egy KRESZ könyvet B kategóriásoknak valót, és azt el kezdtem olvasni és tanulni. Többször kiolvastam és gyakorolgattam a végén azt a 2-3 féle "próba"vizsga szerűséget, magyarul tesztet. Illetve már akkor is voltak ilyen online kresz tesztek, még azokat is csinálgattam. Amikor beiratkoztam, fullosan A-tól Z-ig tudtam a KRESZ-t, mert már előzetesen fél évig magoltam befelé. Meg is lett az eredeménye, mert elsőre átmentem maximális, azaz 75/75-ös pontszámmal. Én is E-learning-en csináltam, már akkor is volt ilyen. (Valamikor akkor jöhetett ez be.)


Az E-learningen egyébként van egy időhatár, amit fentebb is írtak. Azt hiszem 180 nap / 75 óra van megadva.


Azóta túl vagyok még 2 KRESZ vizsgán is, ugyanis megcsináltam a C kategóriát ami a teherautó, arra is megvan a jogosítványom, és most csináltam meg a D kategóriát, ami az autóbusz, abból már megvan a KRESZ és a RUTIN vizsga is, hamarosan kezdem a vezetést.


Itt egy kép az én E-learningemről D kategóriából, ami még mindig él, hiszen Július elején iratkoztam be, és már túl vagyok mint fentebb írtam a KRESZ-en és a RUTIN-on is. De mivel ki van fizetve az egész tanfolyam, ezért ha meglesz még most ősszel a FORGALMI vizsgám is, még akkor is élni fog a tanfolyam év végéig, amint a képen is látható.


(Én azt javaslom neked, hogy kezdd el tanulni, és tedd hozzá magad, érdekeljen, hogy megtanuld és tudd a kresz-t maximálisan és a forgalomban sem fog nehézséget okozni az, hogy közlekedj az oktatás során, csupán a gépkocsi vezetésére kell majd főleg koncentrálnod, hogy a vizsgára megfelelően elsajátítsd azt, hogy szabályosan tudj vezetni. Utána úgy is úgy közlekedsz és fogod a kormányt, ahogy te jónak látod. 2-3 hónap elég egyébként a KRESZ-hez hogy megtanuld teljesen könyvből (könyvesboltban is meglehet venni, vagy egy autósiskolában is) az egész anyagot, és utána iratkozz be, véleményem szerint. :))

szept. 4. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Hát ha muszáj beiratkozni autós suliba ehhez is akkor lehet el kell halasztani. Idén lesz érettségi és angol nyelvvizsga is, szóval nem tudom belefér-e. Naponta kb mennyi időt kéne tanulni rá?
szept. 4. 17:06
 9/12 anonim ***** válasza:

Én online csináltam gyerek mellett, amíg ő aludt délután, tanultam. Átlag 2órát,de nem minden nap, volt, hogy 3-4 is kimaradt.

Nem vezettem, nem ismertem a kreszt.

Így volt a próbavizsgám 1hónap múlva sikeres. A vizsgaidőpont rá 3hétre, addig nyomtam a gyakorlót. 75pont.

Nem nehéz, és jók a gyakorló feladatok.

szept. 4. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Lazy Lover ***** válasza:
Haver ha a kreszt nem tudod ki fizetni akkor hogy fogod a 50 60 órát? Mert annyival küldenek vizsgára mostanában... De amúgy simán meg lehet csinálni régen is így tanulták
szept. 7. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!