Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Rossz ez az autónak ha csak...

Rossz ez az autónak ha csak kb. 20-30 km-eket megyek havonta?

Figyelt kérdés
Kell emiatt különösebben valamire oda figyelni?

szept. 3. 23:48
1 2
 1/11 Telelő Teve ***** válasza:
100%
Alapvetően nem. Az aksinak rossz, az nem biztos, hogy eleget fog tudni tölteni ritka és rövid utakon - egy töltő nem árt otthonra a biztonság kedvéért.
szept. 4. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem baj.


A benzinnek van szavatossága, szóval annyit tankolj amennyit el is használsz lehetőleg 1-2 hónap alatt. A robogóm a téli állás után alig akart beindulni mert benzinnel együtt raktam el télire.


Az aksit is lehet hogy fel kell tenned töltőre időnként hogy ne merüljön le. Az aksi ellensége a hideg, szóval téli hónapokban különösen figyelj erre, illetve a sok állasban is le tud merülni.

szept. 4. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Covid alatt úgy használtam, azóta is az az akku van benne meg benzinnel sem lett semmi.
szept. 4. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ebben az esetben mondjuk 100-ast tankolnék. Illetve néha felraknám töltőre.


Ha ez a helyzet hosszú távon fennáll, akkor pedig eladnám az autót és taxiznék/carsharingeznék/bicikliznék.

szept. 4. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát így egy tank benzin nagyon sokáig elég, ezért nem tankolnám teli. Attól függ milyen autó, de egy modernebb autónál képes leszívni így az akksit.

Na meg az nem mindegy, hogy ez a 20-30 km, ez 2x15 km vagy 20x1,5 km. Utóbbi eset azért a sok hidegindítással, hidegüzemmel hosszú távon nem tesz jót a motornak és az akksinak sem.

szept. 4. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is nagyon keveser megyek, negyedévente tankolok, de pont ezért 100-as benyát. Télen kell figyelni a töltöttségre.


ha jó a motorolaj, akkor nem lehet baj.

szept. 4. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

5.

Aki nem 20x1,5 km-t megy, hanem 20x150-et, az pont ugyanannyit megy vele hidegen. Sőt, lehet, hogy még többet is, mert 1,5 km alatt nem melegszik fel teljesen, pláne télen, ezért ő utanként pl 3 km-t megy vele hidegen.

szept. 4. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Egyszerre szoktam menni vele 20-30 km-t aztán viszem vissza garázsba.

“Sajnos” 2. autóm, de nagyon szeretem és soha nem válnék meg tőle.

20 évesen vettem és már 10 éve nálam van.

De ebből már 2 éve, hogy garázsban így pihen.


Köszönöm a tanácsokat, akksira is majd külön odafigyelek.

Benzinből mindig 100-as megy.

szept. 4. 14:01
 9/11 anonim ***** válasza:

#7: Az a nem mindegy, hogy 2x1,5km esetlén mondjuk 100% hidegüzem van, 2x150 km esetén meg 2%. Ha élettartamról beszélünk szignifikáns a különbség, és arról beszéltem.


De azóta meg kiderült, hogy hobbiautó, így igazából nem számít, hogy 20-30 évesen mikor kotlik meg benne bármi is, a lényeg, hogy amikor kell beinduljon és menjen.


#5

szept. 5. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

9.

De, az teljesen mindegy. A meleg üzem csak a hideg üzemnél jobb, de ha áll a motor annál nem. Akkor nem kopik semmi.

szept. 5. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!