Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Árt- e az LPG gázos autónak a...

Árt- e az LPG gázos autónak a magasabb folyamatos sebesség?

Figyelt kérdés
adott egy 2004-es seat toledo 1.6 16V, 2017 óta gázos, jó műszaki állapotban. 400km-es távokra szoktam használni, ahol hosszan 150-160-as tempóval megyek gázzal. Megárthat neki, vagy tűrnie kell.

aug. 29. 19:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Az LPGnél azt kell megérteni, hogy magasabb hőfokon ég, mint a benzin. Tehát a motor hűtése a kulcs. Ha a radiátor jó, a hűtőfolyadék megfelelő, tiszta, vízpumpa oké akkor bírnia kell. De én 70-80%-nál nagyobb teljesítményen azért semmilyen autót nem járatnék hosszútávon, márpedig a 160-as tempo egy toledonak közel van a végsebességéhez...
aug. 29. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
ez ugyanúgy vonatkozik benzinüzemre is? végülis gyárilag 210 a vége, elvégre akkor annyira nincs közel, bár 20 éves autó révén biztos veszített valamennyit a gyári értékekből.
aug. 29. 20:25
 3/5 anonim ***** válasza:

Ezt valahogy kétlem, hogy gyárilag 210 lenne a vége, esetleg addig van órázva :D De 20 évesen már biztosan nem.


De amúgy igen, benzines autót sem illik a maximális teljesítményen üzemeltetni hosszútávon - LPG esetén meg pláne nem, mivel a benzin terhelésére van méretezve a hűtés és ahogy mondtam az LPG-nek több hűtés kell.

aug. 29. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
értem, köszi a tanácsot, amúgy rosszul mondtam, gyárilag 195 a vége, ennek ellenére 260-ig van számozva, a 10 év alattiakat át lehet vele verni:D
aug. 30. 02:04
 5/5 anonim ***** válasza:
A fentiem mellett a kipufogón is nagyobb a hőterhelés, ergo kiég.
aug. 30. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!