Amiért a magasban szálló repülőgépek is kicsinek tűnnek lentről. :-)
De tényleg: távoli képen nem tűnik föl annyira a sebesség. Amikor belső kamerás képeket nézel, ott látszik, hogy a közeli tereptárgyakat (vagy az aszfalt adott pontját) milyen gyorsan hagyja el.
szept. 2. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
2/9 anonim válasza:
50 fps, amiben az európai tévék sugároznak, egyszerűen nem tudja visszaadni azt a sebességet. 100-140 már jobban visszaadná, de ilyen max Japánban van.
szept. 2. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
3/9 A kérdező kommentje:
Akkor ez általánosan elmondható, hogy egy felvétel nem képes visszaadni a sebességet, ugyanúgy ahogy a hangot sem, akármennyire is viszem fel a hangerőt.
szept. 2. 12:13
4/9 anonim válasza:
2010 környékén károgtak a szponzorok, hogy nehezen olvashatóak a logóik az autókon. Ennek elsőszámú oka az volt, hogy instabil volt a kamerakép. Ennek az lett a következménye, hogy nagyban javították a közvetítő kamerák minőségét, kaptak képstabilizátort, illetve a kezelők számára is elvárás lett, hogy stabilan le tudják követni az autókat. Régen az instabil kép azt a hatást keltette, hogy olyan gyorsak az autók, hogy követni is alig bírja a kamera, ez így megszűnt. További közreműködő volt, hogy átálltak 24fps analógról 50fps digitálisra, a magasabb képkockasebesség szintén azt az érzetet kelti, hogy lassabbak.
szept. 2. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
5/9 anonim válasza:
#4 Ja és még valami: a felvételek módja is változott. Régen szerették a közeli képeket (szintén a szponzorok miatt) és a parallax hatás miatt "suhant" mögöttük a háttér, növelve a sebességérzetet. Manapság nagyobb látószöget és távolabbi képeket használnak javarészt a már említett stabilabb kép érdekében.
szept. 2. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
6/9 anonim válasza:
Nekem az egyik nagyon okos barátom szokta mondani, hogy "ezek úgy mennek mint én a körúton a corsámmal".
Aztán amikor fölhívom a figyelmét, hogy a mindeközben a kijelző 220-260-km/h sebességet mutat -sőt van olyan pálya ahol 300 fölött is- akkor meg az a válasz, hogy az csak kamu.
Fogadd el, ennyit csal a kamerán keresztüli látvány.
Meg van ugyan ez fordítvqa:
egy rallyautó érkezik, látod hogy meghazudtolja a fizikát és keresztbe csúszva megy át a kanyaron. Ugyanakkor az ő belső felvételen "csak" annyit látsz, hogy elfordul a kép, aztán a pilóta teker egyet a kormányon és visszaáll egyenesbe az út látványa.
Pedig mi munka van abban az 1-2 másodpercben!!!
szept. 2. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
7/9 anonim válasza:
Mélységi torzításnak komoly szerepe van. A külső képek teleobjektívvel készülnek, azon belül is több nagyon nagy fókusztávolságúval. Ezek térben összenyomják a tárgyakat.
Ha megnézel pl. olyan repülős videókat, amelyekben a futópályáról (vagy nagyjából annak tengelyéből) mutatnak leszálló gépeket, olyan mintha egy helyben lebegne, és csak függőlegesen ereszkedik. Ennek is a teleobjektív az oka.
A kocsikon lévő kamera esetében meg az az érdekes jelenség van, mint amikor te magad ülsz a volánnál, és nem érzed olyan gyorsnak a sebességed, mint az, aki mellett elhaladsz. Ő azt gondolja, 70-nel száguldozol, valójában csak 45.
szept. 2. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
8/9 anonim válasza:
Szemből, távolról nézve a valóságban is sokszor tűnik kisebbnek a sebesség, hisz pár másodperc elteltével alig változik valami: a jármű ugyanúgy közeledik, kábé ugyanott (aztán csak lesünk, amikor elszáguld mellettünk). Ezért például a monzai pályán a maga hosszú egyeneseivel, nem tűnik olyan magasnak a sebesség, mint ténylegesen. Másrészt az is számít, mennyire vannak környezeti tárgyak, amikhez lehet viszonyítani. Ott, ahol közel van a szalagkorlát vagy a falak, sokkal jobban kijön a sebesség. Monaco utcáin a 200 körüli tempó is egészen hajmeresztőnek tűnik.
szept. 2. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
9/9 anonim válasza:
Milyen profi válaszok, gyerekkorom óta F1 rajongóként is most sokat tanultam erről a témáról!
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!