Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Most lett meg a jogsim....

Pussyassbitch kérdése:

Most lett meg a jogsim. Dízelen tanultam, de végül Benzines autóm lett. Akik ugyan úgy jártak mint én, milyen nehéz volt nektek megszokni a benzines autót?

Figyelt kérdés
Eddig csak próbálkoztam, de sokszor lefulladtam. Bármi tanács, hogy könnyebben és hamarabb megtanuljam vezetni?

szept. 1. 22:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
62%

A nejem is így volt. Vett egy automata szuzukit, azóta nem fulladt le.

ilyen egyszerű.

szept. 1. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
63%
Semennyire. Gyakorlás.
szept. 1. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
76%
Ahány autó, annyi féle. Üléspozició, pedálok elhelyezkedése, kuplung fogási magasság, motorerő, stb. Meg persze dízel-benzines közötti különbség. Kell hozzá egy kis rutin mire rájössz, melyiket mennyire kell nyomni, hogy jól menjen. Lefulladás ellen valóban jó az autómata, ha még fiatal kezdő vagy, érdemes arra átszokni, az a jövő. Manuálisnál meg inkább pörgetni kell az ismeretlen autót, lefulladás ellen, több gázt, amíg ki nem alakul.
szept. 1. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Az elindulast szokni kellett de en igazabol jobban szerettem a benzinest mert a dizel tanuloauto nagyon lomha volt.
szept. 2. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Oda kell figyelni .
szept. 2. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél automata kocsit, és többet nem lesz ilyen gondod.
szept. 2. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Dízelen tanultam én is, itthon benzines van. Mindennap megyek munka után kb fél órát vezetni. Férjem ül mellettem. Az első 2 alkalom katasztrófa volt. Lámpánál 4-szer lefulladtam. Az oktatás során soha nem történt ilyen, ezért nagyon magam alatt voltam. Aztán a 3. alkalommal valahogy ráéreztem és nem történt meg újból.

A titok a gyakorlásban rejlik. Rettegve ültem az autóba, de tudtam, hogy csak gyakorlással fogom tudni ezt legyőzni.

szept. 2. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Idővel ( nem kell sok ) megtanulod úgyis, ezt is ugyanúgy megtanulod/megszokod mint a dízelt, aztán azt veszed észre, hogy semmivel sem rosszabb a dízelnél :)
szept. 4. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
És reakció nélkül kiemeli b*zmeg.
szept. 4. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én 1.4 es diselen tanultam, magamnak viszont 1.2 est benzinest vettem. Nekem nem volt gondom vele, de lehet, hogy autófüggő is, a C Corsával nincs gond.

Parkoláskor, vagy finomabb manőverezésnél sosem adok gázt csak kuplungot használok. Viszont, ha zöld lámpánál dinamikusabban kell indulni akkor muszáj egy picit gázzal támogatni. Ha megtalálod a fogáspontot akkor még az is menni fog, hogy csupán csak a kuplung fogásponton tartásával emelkedőn mozdulatlanná kell tenned az autót. Először majd gyakorolj ott ahol nem túl nagy forgalom van, vagy például este.

szept. 4. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!