Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Már nem érdemes klíma nélküli...

Már nem érdemes klíma nélküli autót venni kevés keret esetén se?

Figyelt kérdés

1 millió körüli a keret. Kinéztem egy csupán 60k kilométert futott, megvigyázott Suzuki Ignist: [link]

Nagyon nehezen bírható szerintetek klíma nélkül? Hosszabb utakra kb. 1-2 havonta mennék csak.


szept. 1. 20:25
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
90%
Ti tudjátok, mennyire bírjátok a meleget, érzékenyek vagytok-e a huzatra stb. Bár amilyen forró nyarak vannak, nem vennék klíma nélkülit.
szept. 1. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
90%
A mostani nyarak mellett már sajnos nem elég a nyitott ablak. A melegben lelassulunk, eltompulnak a reflexeink, figyelmetlenebbek leszünk.
szept. 1. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
68%
Hol írja hogy nincs benne klíma?
szept. 1. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
88%

Pár százezer forintos kategóriában nem egyértelmű a klíma de 1 millióert elvárható már szerintem,legalábbis én nem vennék olyan autót amiben nincs.Borzasztó meleg van nyáron,lehúzott ablak városban sokszor kevés,országúton de főleg pályán nagyon zajos,kellemetlen.

Extra költség persze de megéri,ha elromlik sem vagy hátrébb,nem használod amíg összegyűjtesz a javításra.

szept. 1. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
90%
Eladasnal is bajos a klima nelkuli. En mar 10 eve se vettem autot enelkul. Most nyaron pedig gyakorlatilag folyamatosan ment..
szept. 1. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
75%

Én azon csodálkozom, hogy 2006-ban még lehetett klíma nélküli autót kapi... 2005-ös az én autóm is és csak egy Opel nem luxusautó, de a digit klíma ülésfűtéssel, gyári elektromos kiegészítő fűtéssel már akkor benne volt.

Szerintem attól is függ, hogy mire használod.Ha csak vrosban futkosol 10-15 percekre oda len létszükséglet. Sokszor én se kapcsolom be. Mire lehűtené a bódét, már le is állítom. De írod, hogy hosszabb utakra is mész időnként. Na, ott nagyon fog hiányozni. Pályán lehúzott ablakokkal órákon keresztük, nem túl kellemes.

szept. 1. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Még most is lehet. A fapados Mitsubishi Space Star és Dacia Sanderoban nincs.
szept. 1. 22:25
 8/19 anonim ***** válasza:
72%

Ha csak rövid távon használod, akkor jó lehet.

Persze kb. eladhatatlan lesz.

szept. 1. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
72%
Ahogy a hézagokat elnézem, ennek az autónak nem a klíma megléte/hiánya lesz a legnagyobb baja. Az 1-2 havi hosszabb út szerintem simán kibírható, hacsak nem valami júliusi hőhullámban mész délután kettőkor mondjuk Budapestről Szegedre.
szept. 1. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
72%

Az utóbbi években hosszabbak lettek a nyarak és forróbbak.

2017ben volt egy autóm ami nem volt klímás, azóta az össze klímás volt de már akkor 2017ben is úgy gondoltam hogy az volt az első és utolsó autom amiben nem volt klíma. Még az is jobb ha olyat veszel amiben nem működik mert legalább megtudod javíttatni de ha nincs benne akkor drága mulatság beleszereltetni. Senkiről nem is hallottam aki csinált volna ilyet.

Ha nagyon keveset mész nyáron mert pl főleg robogóval közlekedsz akkor talán érdemes megvenni viszont azt is vedd figyelembe hogy ha később eladnád akkor sok érdeklődőt eltántorít az hogy nem klímás.


Szüleim mesélték hogy elromlott a klíma az autójukba és nem is foglalkoztak vele mert keveset autóznak. Viszont a legnagyobb melegben lekellett vezetniuk 150km-t. Félúton megálltak tankolni meg hogy vegyenek egy hideg üdítőt és úgy beleizzadtak az ülésbe hogy úgy néztek ki mint akik behugyoztak. Utána beszéltek is egy szerelővel hogy megjavítják és feltöltetik a klímát.

szept. 2. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!