Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Új autónál mit ajánlott cserélni?

Új autónál mit ajánlott cserélni?

Figyelt kérdés

A kiszemelt példány egy 2008-as Seat Ibiza 1.4 16V motorral, Chillout felszereltséggel.

Mivel az első autóm, így nem tudom miket érdemes cserélni. A tulaj szerint az olaj frissen lett cserélve, ez látszik is a nívópálcán hogy szép világos színe van, majdnem maxra töltve.

A motor egyből indul nincs semmilyen fura zaja se a motornak se a futóműnek, egyáltalán nem füstöl.

Esztétikailag is rozsdamentes, egyetlen apró horpadás van a jobb hátsó sárvédőnél, a tulaj szerint parkolásból eredő.


aug. 30. 19:18
 1/7 krwkco ***** válasza:
100%

"Új autónál..."

Mondjuk inkább úgy, hogy "most vásárolt használt autó".

aug. 30. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Amennyiben nincs semmi igazolása arról, hogy mikor volt vezérlés,hosszbordás szíjj cserélve,akkor ajánlott megcsináltani.

Készülj rá,hogy ez is közel 100 ezres tétel lesz.

aug. 30. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
77%
Vezérlés, szűrők, olaj, gyertyák és amit még észrevesz a szerelő. Én is le engedtem az olajat és rá töltöttem lild w5 olajból hogy 50E Ft al többet kapjak a kocsi ért.
aug. 30. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Ma beszéltem vele reggel telefonon, azt mondta, hűtő cserélve lett, klíma 1 éve lett töltve, első két lámpa fel lett polírozva, és ad hozzá 4db téli Michelin abroncsot lemezfelnivel.

Elvileg költségmentes állapotban van, egyébként 890000Ft az ára.


De természetesen megnézetném majd szerelővel is, ha megvenném.

aug. 31. 08:25
 5/7 krwkco ***** válasza:

"mit ajánlott cserélni?"

Minden típusnak egyedi gyártói előírása vannak, hogy mit milyen sűrűn kell cserélni. Ezek vagy a szervizkönyvben, szervizleírásban vagy a használati utasításban vannak felsorolva. Keress rá ezekre a neten vagy kérj információt a magyar Seat/VW képviselettől.

Utána kérdezz rá az eladónál (akár vétel után, hogy ne legyen érdekelt a valóság szépítésében), hogy az egyes elemeknél mikor volt a a legutóbbi csere. Ha hiszel neki, akkor OK. Ha nem, akkor a kritikus dolgokat soron kívül cserélni kell. A legkritikusabb a vezérműszíj.

Egy átlagos szerelő ezekre nem tud érdemleges választ adni. Ha biztonságra törekszik, akkor azt mondja majd, hogy cserélj mindent.

aug. 31. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
41%
az új autó nem ez
aug. 31. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Első lépés, nem hisszük el az ilyen kamukat az eladónak.

Egy "olajszervíz" (olaj, szűrők) + vezérlés, meg amit a szerelő átnézés közben talál. Mert mondod neki majd, hogy most vetted és nézzen alá rendesen, fékek, futómű stb.

aug. 31. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!