Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A két kocsi közül melyiket...

A két kocsi közül melyiket válasszam (Ford vs. Renault)?

Figyelt kérdés

1. Ford Focus 2018 +, 1.6 ti vct 125 le

137.000 km



2. Renault GrandCoupe 2018 1.6 sce intense

70.000 km


Mindkettő benzines


aug. 29. 17:37
 1/6 A kérdező kommentje:
a 2018 után a + jelet véletlen írtam be a fordnál
aug. 29. 17:37
 2/6 anonim ***** válasza:
én Ford párti vagyok, eddig még eggyel sem fürödtem be, pedig volt az összes genereációból minimum 1
aug. 29. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én japán párti vagyok, inkább régebbi japánt vennék mint ezeket. Ha muszáj ezek közül akkor inkább Ford.
aug. 29. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Cégünknél ilyen Fordok vannak.


Amit tapasztalok a sajátomon: folyamatosan "torpan", főleg hidegen. Nem arról van szó, hogy nyél gázon tolom neki, de mondjuk normál tempóval kikanyarodnék és 2.000 körül mintha levenné a gázt és brutál motorfék hatás jön elő, egy-kétszer majdnem baleseteztem is ezen okból.


Összes céges kocsinak brutál kerepelő "dízeles" hangja lett. Van olyan munkatársam akinek már utca végéről hallatszik a kerepelés. Ettől függetlenül technikailag működik.


Ford szerviz nem mond rá semmit, nekem egyszer vezérlést cseréltek garanciálisan, munkatársamnak rögtön benyögték hogy motorcsere ugyanerre a problémára garanciális időn túl.


Hozzátenném fő probléma szerintem a Ford Petrányi márkaszervizzel van. Nálunk volt olyan autó amiben nem cseréltek olajat, én úgy jártam, hogy 4 gyújtógyertyából 2 szar volt amit beraktak, lefulladtam kanyarodás közben aminek szintén majdnem baleset lett a vége.


Csomó videó van fent interneten ezzel a motor ketyegéssel:

https://www.youtube.com/watch?v=E-Pu5mOXGoY

https://www.youtube.com/watch?v=SaAwJ1XaB1A

aug. 29. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Amelyik szimpatikusabb. A Renault benzines is jó.
aug. 29. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én a Renaultra szavazok, de alapvetően mindkettő jó autó.
aug. 31. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!