Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan kell légteleníteni a...

Hogyan kell légteleníteni a Ford Focus mk1 hidraulikus kuplungját?

Figyelt kérdés

Kuplungot cseréltem és után légtelenítettem, de csak akkor veszi be a sebességet, ha koppanásig padlóra benyomom a pedált. Lehet vele közlekedni, de előtte nem ilyen volt. Szerintem még levegős lehet, mert egyébként jól működik.

Lehet hogy rosszul csinálom a légtelenítést, ezért jó lenne, ha leírná valaki hogyan kell. Van vákumos légtelenítőm is.


Egyébként ez a negyedik kuplung cserém, eddig nem volt gond vele, nem hiszem hogy össze szerelési hiba lenne.



aug. 29. 17:16
 1/3 anonim ***** válasza:

Ugyanúgy, mint a féket, csak türelmesebbnek kell lenni vele, mert kisebb a cső átmérő és lassabban közlekedik az olaj/levegő. Ha úgy csinálod, mint a féket, akkor nem fogja kidolgozni a levegőt rendesen. Pumpálni is lassabban kell, illetve miután elzárod a légtelenítőt, nem rögtön azonnal ismét pumpálni, hanem felengedni a pedált, várni ~5 másodpercet és csak utána pumpálni.


Vákuumos légtelenítőt meg lehet próbálni, hátha, de tapasztalatom szerint (a fentebb leírtaknak köszönhetően) nem túl hatásos, arra jó csak, hogy eljusson az olaj a légtelenítőig, viszont nem fogja tudni kihúzni az összes levegőt.

aug. 29. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget!
aug. 29. 17:38
 3/3 A kérdező kommentje:
Végül sikerült. A kocsi bal oldalát kissé megemeltem, mert egyébként a légtelenitő csavar vízszintesen áll. A pedálos módszer mellett rásegítettem vákuumos pumpával is. Nagyon jó lett, könnyen veszi a sebességet, most már megnyugodtam.
aug. 29. 23:44

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!