Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyi lenne a biztosításom,ha...

Mennyi lenne a biztosításom,ha kezdő friss jogsival ekkora autót vennék?

Figyelt kérdés

2000-es ami tetszik,de van belőle más típus is,ami 3000-es.

Az se rossz.

Tudtommal a kor,motor nagysága számít.

23 éves vagyok.


aug. 28. 05:49
 1/4 anonim ***** válasza:

futtas le egy kalkulátort és megtudod

[link]

aug. 28. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem mindig ennyire direktek az összefüggések a biztosítóknál. Én is a kalkulátort javaslom.

Az egyik autómnak pont most lesz az évfordulója. Átlag autó 19 éves 100 lóerős Astra. Már tavaly is B10-ben volt. Károm, károkozásom soha nem volt. Valamiért úgy gondolta a biztosító, hogy megemeli majdnem duplájára az eedigi díjamat. Biztosítóváltással szerencsére csak pár ezer forintos lesz az emelés.

Emellett van egy másik, 6 éves Astrám is. Ugyanaz a márka, ugyanaz a típus, az én adataim is uganazok. A különbség, hogy még csak B6-ban van (hiszen párhuzamos üzemeltetéssel indult). Ha a másik autónál nem váltok, előállt volna az a halyzet, hogy az öregebb, magasabb bónusszal rendelkező autóra többet fizetek, mint a másikra. Ráadásul ugyanannál a biztosítónál!

Tovább tetézi a dolgot, hogy pont a napokban kiváncsiságból megnéztem, mennyi lenne a biztosítási díj az én adataimmal egy 8 éves 310 Le-s TTS-re. Hát érdekes módon, lényegesen alacsonyabb, mint a 19 éves 100 lóerős Astrára. Ki érti ezt...?!

aug. 28. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
En,es egy friss jogsis baratnom is ugy jart, hogy a szalon inditotta a biztositast, mivelhogy nekik van kedvezmenyuk, kotelezo es casco is. Mindkettonknel (nem 1 helyen voltunk) random irtak be a jogsi szerzes datumat,pedig lefenymasoltak ugye... mivel 40 korul vagyunk, nekem 10 eves jogsit irtak be, baratnomnek pedig majdnem 18 evet. :D ennek megfeleloen keves lett a dij. Egy ideig gyotrodtem, feltrm hogy balesetnel belekot a biztosito es nem fizet ,igy mindket biztositonak irasban jeleztem, atirtak, de addigra az osszeget mar reg befizettem,igy maradt a dij annyi, amennyi.:) a szalonban annyi volt a holgyike valasza,hogy jot akart, h olcsobb legyen, de ez azert nem igy mukodik... csak gondoltam elmeselem, hogy igy jartunk.
aug. 30. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"igy mindket biztositonak irasban jeleztem, atirtak, de addigra az osszeget mar reg befizettem,igy maradt a dij annyi, amennyi.:)"


Nem azért maradt annyi, mert már befizetted! Ha jelentős ráhatással lett volna a díjadra, hidd el, a biztosító kiszámlázta volna! De annak hogy 10, vagy 18 éve van jogosítvnyod, szinte semmi jelentősége nincs. Sokkal többet számít, hogy hol laksz, hány éves vagy, milyen autód van. Egy bónuszfokozat ugrás is csak pár százalkot jelenthet. Ha nem hiszed, próbáld ki egy kalkulátorban!

Nekem egyszer az autó tömegét írták el. Szóltam én is, kijavították. Az, hogy 1290, vagy 1320 kg, az éves díjban semmit nem jelent.

aug. 30. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!