Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mopedautót vennék. Nincs...

Mopedautót vennék. Nincs rendszáma. Az eladó azt mondja,erre nem kell,mert 50cm3-es. Általában 400cm3-es mopedautók mozognak, az országban,és csak azokra kell, mondja. Igazat állít?

Figyelt kérdés
pizzafutár

jún. 8. 15:23
 1/7 anonim ***** válasza:
Tudtommal még nincs magyarországon rendszám az 50 ccm-es gépekre. Németeknél pl. van egyfajta speciális rendszám a rotyogókra is.
jún. 8. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Úgy hallani ,hogy most már tényleg be akarják vezetni a rendszámot az 50 esekre is. Ha most megveszem ezt a gépet,szerintem, csak származási papírokkal tudom majd rendszámozni 2025-ben. Egy normál adásvételivel adná el a tulaj. Kintről hozhatta valaki,de úgy tudom valami vám féle ezekre is van.Nem tudom jól gondolom-e?
jún. 8. 15:42
 3/7 anonim ***** válasza:
Milyen mopedautó aminek 50cm3-as motorja van, és arréb is tud állni? 🤣
jún. 8. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Pizzaszállitásra használják. 5 lóerő visz egy 300kg os karosszériát. kb 45-tel tud menni.
jún. 8. 20:20
 5/7 anonim ***** válasza:
Jól mondja, 50 cm3 alatt nem kell semmire rendszám.
jún. 8. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

50 ccm-es moped autót én még nem láttam.

De ettől függetlenül úgy tudom ezekre egyáltalán nem kell rendszám.

Volt egy kollégámnak Aixamja. Asszem 500 ccm-es motor volt benne. Baromi hangos volt és baromi lassú és csak egy Mopedautó felirat volt a rendszám helyén.

Szerintem egy edzettebb bringás is gyorsabban tud bicajozni.

jún. 9. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#6 Pedig arra kellett volna rendszám, hacsak nem ez még 2009 előtt volt, mert akkor vezették be a jogszabályt. Igaz csak hátul és egy kis rendszám van mindegyiken

[link]

Pl ezen az eladón is van hátul

[link]


Sőt úgy tűnik, hogy már nem elég rá az AM kategóriás jogsi sem, ha nagyobb 50cm3-nál.

[link]

jún. 9. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!