Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mitől lehet benzinszag indítás...

Mitől lehet benzinszag indításkor az utastárben?

Figyelt kérdés
Vagy kipufogószag. Pár napja kezdtem érezni. Indítás után pár másodperccel kezdődik, eltart egy-két percig, de amint elindulok, megszűnik. Irgalmatlan meleg volt és van, nem tudom, hogy azzal lehet-e összefüggésben. Ma kétszer indultam vele, mindkét alkalommal éreztem. 42 fokot mutatott az autó hőmérője az elsőnél, mikor beszálltam. Ez egy 16 éves Octavia, benzines, 200e km van benne. Lehúzott és feltekert ablaknál is egyformán éreztem.

aug. 27. 18:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Most benzin vagy kipufogó szag? A kettő erősen különbözik.
aug. 27. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Kipufogónak tűnik, most lementem megnézni. Először nem éreztem indításkor, de aztán láttam, hogy le volt állítva a klíma. Feltekertem nagyra, és azonnal éreztem. Tehát ahogy látom, összefüggésben van a ventillátorral.
aug. 27. 18:57
 3/11 A kérdező kommentje:
De nem tudom teljesen kizárni, hogy benzin, mert - bár sokaknak egyértelmű a különbség - nekem nem, nem annyira jó a szaglásom sajnos. Most is először egy pillanatra benzinnek tűnt, aztán amikor megindult, akkor kipufogónak.
aug. 27. 18:59
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Valahol ereszt a kipufogó, és álló helyzetben beviszi az utastérbe. Menet közben nincs baj mert a menetszél elviszi.
aug. 27. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Lyukas a kipufogód valahol, minél gyorsabban javíttasd mert nem egészséges azt beszívnod.
aug. 27. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, reggel már intézem a szervízt. Azzal kapcsolatban esetleg van tapasztalata valamelyikőtöknek, hogy milyen költsége van egy ilyen javításnak?
aug. 27. 19:27
 7/11 anonim ***** válasza:
#6 Attól függ hol lyukas. Egy kipofogódob 30-40 ezer ft teljes áron+1 óra munka ami 10-15 ezer ft környéke, tehát körülbelül 50 ezer ft lesz. Aztán lehet több db kell, de lehet csak egy bilincs engedett el, visszarakják és kész. Nem lehet pontosan megmondani.
aug. 27. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!
aug. 27. 19:36
 9/11 anonim ***** válasza:

Gondolom ez még az 1-es Octavia, mert 2011-ig gyártották. Kipufogót azért lehet hallani ha kilyukad, de nem kizárt ha nem egyértelmű, hogy benzin vagy füstszag. Ami tipikusan az én kocsimon már többször elrohadt, az egy kis összekötő elem a katalizátor után. Bár ettől még füstszagot nem éreztem sosem, csak dübörög.

[link]


Viszont szoktam én is időnként benzinszagot érezni. Cseréltem már benzincsövet a motortérben, akkor jobb lett, viszont most, hogy azon a részen jobban szét kellett szedni, a vezérléscsere miatt, felfedeztem, hogy az alábbi cső, mindkét végén szét van nyílva. Pontos szerepét nem tudom most ennek az egységnek, de tippem szerint ez is az üzemanyagrendszerrel kapcsolatos, mivel a másik vége, már egy a tank felé futó csőhöz csatlakozik, a két benzincső mellett.

aug. 28. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Ez egy 2-es octavia, 2008-as. Már a szervízben van, de hogy mi lehet a baja, azt nem tudom, majd telefonálnak, ha kiderült. Vasárnap jöttem haza Balatonról dugóban, és éreztem néha, de azt hittem, hogy a közeli autókból jön be. Tegnap egy fülledt parkolóban tűnt fel, mikor erős ventillátor mellett indítottam a motort, hogy ez sajnos én vagyok. Amennyire ma éreztem, ez kipufogó és nem benzin, de nem vagyok teljesen biztos benne, majd a szerelő megmondja.
aug. 28. 08:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!