Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Gépkocsiknál is ajánlott...

Gépkocsiknál is ajánlott általános szervízt csináltatni adott időközönként?

Figyelt kérdés

Sokat biciklizem és minden tavaszi/nyári szezon elött elviszem a helyi biciklishez, aki átnézi/szemelvényezi az egészet, ezt hívják kis vagy nagy generálnak.


Érdeklődnék hogy gépjárműveknél is érdemes lehet hasonló miatt elvinni egy szakemberhez? Nem minden évben, de mondjuk adott időközönként gondoltam.


Vagy itt szigorúan a megtett kilométer ami sokszor mérvadóbb cserék/javítás tekintetében? Egyáltalán mit kéne/lehetne átnézetni ami nem kerülne csillió összegbe?



aug. 26. 13:42
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mivel az olajat futástól függetlenül érdemes 1-1,5 éves periódusban cseréltetni, így igazából a kérdés okafogyott, mert el fogod vinni mindenhogyan
aug. 26. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha nem akarsz/tudsz vele foglalkozni, akkor persze. De ez esetben olajat is feltételezem szervizben cseréltetsz. Azt legfeljebb évente kell intézni. Amíg csorog ki az olaj, a legtöbb szervizben legalább a legalapvetőbb dolgokat szemrevételezni szokták.

Én magamnak csinálom, meg a kerekek tavaszi őszi átszerelésekor is átnézem a féket, futóművel. Ha bármi gyanús hangot hallok, amit nem tudok önerőből behatolni és megszüntetni, akkor szerviz.

Meg legrosszabb esetben két évente műszaki. Akkor hivatalból átnézik, hogy ne legyén ön- és közveszélyes.

aug. 26. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerezd be az autod kézikönyvét, abban leszokták írni, hogy milyen alkarészeket mennyi időnként kell ellenőrizni, vagy cserélni.
aug. 26. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Dolgoztam olyan országban, ahol csak sivatag volt, meg sok autó...nos, mint buszvezető ott a busszal egyedül álltam be a szervizek utcájába átvizsgálásra..néztek is, végre valami munka...


az a világ nem foglalkozik az autók lelkével...csak a hülye fehérember.

aug. 26. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Évente egyszer minimum érdemes átnézetni az autót, de az igényes tulajok ennél gyakrabban átnézetik, vagy ők maguk figyelik folyamatosan az autó állapotát. Egy év alatt rengeteg minden történhet egy kocsinál, legyen bármilyen egyszerű vagy bonyolult technológia.
aug. 26. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!