Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nemrég megvettem életem első...

Nemrég megvettem életem első autóját, milyen időközönként kell majd szervízbe vinnem, hogy ellenőrizzék a fontosabb dolgokat rajta?

Figyelt kérdés
vagy esetleg elég, ha a téli gumit feltetetem és akkor megkérem a szerelőt? vagyis minden gumicserénél?

jún. 1. 12:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%

Hát a gumis az általában nem szerelő....


Ha van rá pénzed és totál nem értesz az autókhoz akkor érdemes évente átnézetni.

Így nem ér meglepetés és az autó is üzembiztos marad.

jún. 1. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Milyen autó, hány éves, mennyi km van benne, milyen motorral szerelt, stb.

Ezeket is jó lenne tudni a kérdés megválaszolásához. :)

jún. 1. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Az alapokat érdemes tudni, nagyon sok pénzt tudsz vele spórolni. A folyadék szintekre minimum havonta egyszer érdemes ránézni. Fél évente szerelő teljesen átnézi valamilyen javítás során az elég szerintem.
jún. 1. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
Oh my god.
jún. 1. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
19%
tyűhh
jún. 1. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
53%
Ebből mi lesz gyerekek 🤣🤣🤣
jún. 1. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 krwkco ***** válasza:
71%

"Nemrég megvettem életem első autóját, milyen időközönként kell majd szervízbe vinnem, hogy ellenőrizzék a fontosabb dolgokat rajta?"

- Évente vagy előírt km menet után olajcserére kell vinned.

- Kétévente műszaki vizsgára. Akkor ellenőrzik a fékek és a lengéscsillapítók hatásosságát és a futómű minden elemét megrángatják.

- Előírt km után vezérműszíj csere (ha van). Ha ismeretlen a futásteljesítmény, akkor vétel után azonnal.

- Gumicserekor megkérheted a gumist, hogy ha már leveszi a kereket, akkor nézzen rá a fékbetétek kopottságára.

- És amilyen cserék a használatiban elő vannak írva.

De úgy általában felesleges és reménytelen elvárás, hogy majd a szerelő meglátja azokat a hibákat, amik még nem jöttek elő. Neked kell figyelned az autó hangját, az erejét, a mozgását. És változás esetén kell szerelőhöz vinned.

jún. 1. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%

Jaj így jár, aki nem örökéletű prémiumot vásárol!

Ezekszerint rádsóztak valami olyan avétos roncsot, amit maj vihetsz havonta szervizbe.

Ó, te szegény, hát miért nem figyeltél? 😲

jún. 1. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
Ha még azt sem tudjuk milyen autó 😅😅
jún. 1. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
21%

#9.

Tökmindegy.

A kérdező szerelőhöz AKARJA(!) hordani.😂

jún. 1. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!