Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen időközönként járassam...

Milyen időközönként járassam meg az autómat, ha egyébként nem kell használnom ?

Figyelt kérdés

Úgy alakult az életem, hogy a következő kb. fél évben egyáltalán nem, vagy nagyon ritkán kellene az autómat használnom. Nem szeretném eladni, mert valószínűleg ősztől újra munkára fogom, heti 500-600 km-re, és egyébként is, sajnálnám. Nem kell az ára, nem szeretném letámasztani a garázsba.


Most van benne 88 ezer kilométer, tavaly tavasszal kapott új akksit, szívó benzines, első gazdája vagyok.


2 hetente, olyan 50 kilométer, hogy mindene átmelegedjen (ebben a hidegben is)? Szerintetek? Van esetleg egyéb tippetek?



jan. 16. 20:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Bőven elég havonta menni vele 10 kmt megjáratás címén.
jan. 16. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 nemaRendőrség ***** válasza:
100%

Bakold ki (kerekek miatt, hogy ne legyen rajtuk súly) és havonta töltsd fel az amúgy lekötött aksiját.

Más nem kell neki

jan. 16. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
67%

Nem kell átmelegednie, az autó nem élőlény.


Az akkut rakd csepptöltőre, egyébként simán állhat pár hónapot az autó.

jan. 16. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

#1 Annyi komolyan elég? Ilyen hidegben ekkora táv alatt még a hűtővizem sem melegszik be, nemhogy az olaj, és a katalizátor. Legalábbis nekem.


#2 Az sajnos nem opció. Egyrészt néha szeretem meghajtani, másrészt pedig, hátha kell valamire.


#3 Nem élőlény? Akkor el sem mondom, hogy szólítom 😂❤️

jan. 16. 20:27
 5/13 anonim ***** válasza:

E5-ös benzinnel tankold teli, kédergumikat kend le szilikonnal, akkut vedd ki, kb. ennyi.

Nem kell bemelegíteni, a kerékcsapágyak, gumik forduljanak át párszor, fék mechanika, szervókormány, váltó-kuplung mozogjon kicsit, a fél év alatt 1-2x ezt megteszed, elég. Nem kell vele még 10km-t sem menni.

jan. 16. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
71%
Még egy gondolat, mikor előveszed fél év múlva, kezdj egy olajcserével. #5 voltam.
jan. 16. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
71%
#4 A motornak nem kell a járatás, max. a beindítás. A járatás az aksinak, fékeknek, mozgó alkatrészeknek kell, de az aksin kívül semminek nem kell hogy sokat legyen járatva az autó. 10 km alatt feltöltődik annyit, hogy a következő egy hónapot kibírja, a fékről lekopjon a képződött rozsda réteg, megmozgatódjon stb.
jan. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a tippeket, de ha, ahogy írtam is, nem szeretném "letámasztani", mert bármikor kellhet (anyukámékat pl. orvoshoz vinni, vagy bármi, csak hirtelen valamiért elmenni hozzájuk), hogyan tudom azonnal, ugrásra kész állapotban tartani töltés, és egyéb bonyolítás nélkül?


#7 Na így már nagyjából értem.

jan. 16. 21:09
 9/13 anonim ***** válasza:
74%
#8 Jó állapotú aksi és havi 10 km.
jan. 16. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"hátha kell valamire"

Mi lenne, ha mondjuk autóként használnád??? 😛

jan. 16. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!