Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Motor olajnak lesz a baja ha...

Levente87 kérdése:

Motor olajnak lesz a baja ha a flakonjában van több évig, ki van bontva de nincs használva?

Figyelt kérdés
Sziasztok... Total quarz 5w30 motorolajt vasarolok mindig a Peugeot 206 sw 1.4 HDi automba... a flakon 4 literes de én olajcserénél mindig csak 3.5 litert teszek bele és soha nem kell hozzádütenem a 10000km alatt... oda jutottam hogy mar a nemtudom hanyadik olajcserét végzem a több év alatt es maradt 3.5 liter olajam úgy hogy az első fél loter legalább 4 éves amihez mindig dütögettem azt a fél liter olajat... nem sporolás miatt kerdezem hanem csak úgy ott áll... kidobni nem szeretném és csak kiváncsiságból a legközelebbi motorolaj cserénél használhatom e ezt az olajat ami több éves...

aug. 25. 10:18
 1/5 dirtboy ***** válasza:
100%
Ha jól volt tárolva és megfelelően vissza zártad utána akkor szerintem semmi baja nem lehet,az a kevés levegő ami a flakonban volt az nem okozhat jelentős romlást,max nem tartod a periódusodat hanem ezt az olajat pár 1000km-rel hamarabb cseréled majd.
aug. 25. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Semmi baja nem lesz, mivel flakonban nem kapja azokat a behatásokat mint az autó motorjában. Motorban lévő lerakódások, állandó felmelegedés és lehűlés, illetve némi levegőben lévő pára, ami miatt kevés kilométer mellett is évente cserélni kell az olajat.
aug. 25. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Gondolj bele, a motorban oxigénnel mindennel találkozva 1 évet kibír. Akkor zárt(oxigéntől) flakonban miért ne bírna jó sokat. Nem lesz baja.
aug. 25. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
71%
Ha légmentesen visszazárod és sötét hűvös helyen tárolod, én simán felhasználnám pár éven belül. Ha mondjuk már 10 éve áll, akkor már lehet nem szívesen tölteném motorba.
aug. 25. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Bármeddi jó akár 100 évig is, nem esnek szét a szénláncok, gyárban hidrokrakkolták azt annyi.
aug. 28. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!