Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autó nélkül nehezebb?

Autó nélkül nehezebb?

Figyelt kérdés
29 Ferfi vagyok nem vezetek, nincsen autóm sem és nem is szeretnék egyenlőre. Kisvárosban lakom. Bringával járok messzebbre meg az a hobbim is.
aug. 24. 22:23
 1/8 anonim ***** válasza:
76%
Persze hogy nehezebb.
aug. 24. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ. Családdal rohadtul. Ha egyedül vagy, akkor nem.
aug. 24. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
68%
Nem, könnyebb. Milyen kérdés ez?
aug. 24. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezt neked kell tudnod. Ha a dolgaidat megtudod oldani autó nélkül, akkor semmi gond.


Nekem van jogsim 20 éves korom óta, sőt autóm is volt 25 éves koromig. Aztán Budapestre költöztem, ott tudtam hogy nincs szükségem rá, autómat átadtam unokatesómnak mert sok baja volt már, eladni sem volt értelme, unokatesóm meg hobbi szerelő volt, mondtam hogy ha átíratja a nevére saját költségre akkor neki adom. Ő azt elbütykölgette otthon, aztán használta munkás autónak pár évig. 33 évesen Budapestről leköltöztem vidéki kisvárosba az ottani telephelyre helyeztek át. Ott nem lett volna rossz az autó, de bicajjal, busszal, vonattal így is elmentem bárhova. Sokat gondolkodtam akkor az autó vásárláson, de úgy voltam vele hogy azért hogy havi egyszer elővegyem és hazautazzak a szüleimhez felesleges, mert arra kellett volna kényelmesebb és gyorsabb lett volna az út, nem fél nap, de úgy gondoltam ezért hülyeség lenne fenntartani. Mindent megoldottam anélkül eddig is, tehát így most minek? Akkor szaladtak el az üzemanyag árak is nagyon, meg 1 millió Ft alatt még 20 éves roncsot sem nagyon találtam, csak olyat ami max arra jó hogy hajtsam másfél évig és beguruljak vele a bontóba, és fizessem rá az adót, biztosítást stb... feleslegesen.

Úgy voltam vele hogy nem kell, elvagyok nélküle és ez most sincs másképp.

Barátnőm amúgy sem szeret autózni, régi rossz emlékek miatt sem szívesen ül be egy autóba. Ezt megértem így emiatt sem erőltetem már ezt az autós témát.

Persze beszéltük hogy ha esetleg tényleg úgy alakul hogy kelleni fog akkor veszünk egyet, tehát nem mondom azt hogy nem lesz soha autóm, és a barátnőm sem mondja azt hogy soha nem ül be autóba, de ameddig nem egetverően fontos addig nem lesz.

aug. 25. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is kisvárosi vagyok, 10-20 perc alatt elérek bringával mindenhová a hétköznapi rutinban. De kisebb-nagyobb cipekedésnél, nagyobb bevásárlásnál, és persze esőben is praktikus hogy van egy kisautó a ház előtt. De ha a bringázás a hobbid, abban is sokat segít, hogy reggel arrébb gurulhatsz 50-100 km-t és ott kirándulsz egyet, nagyon ki lehet tolni a felderítés sugarát :) Ráadásul én úgy kombinálom, hogy az autóban van mindig egy decathlonos összecsukható bringa és sokszor azzal jövök-megyek a belvárosban. Én is sokat éltem csak bringával, szóval nem akarlak mindenképpen rábeszélni, de vannak előnyei az autónak. Az persze más kérdés, hogy ebben az elkurvult piaci világban mennyiért mit lehet kapni...
aug. 25. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
HA el vagy autó nélkül és mindent megtudsz csinálni akkor miért kérdés ez neked?
aug. 25. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Soha nem éreztem, hogy bármiben nehezebb dolgom lenne.

F 40

aug. 25. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül. Ha többnyire csak városban mozogsz, akkor tökre nem létszükséglet.

Nekem csak azért van autóm, mert pár évvel ezelőttig rendszeresen 200 km-re ingáztam. Ezt tömegközlekedéssel nem tudtam volna megoldani. Időben nem fért volna bele, kevés lett volna rá a nap 24 órája.

Aztán hogy végleg hazaköltöztem, ha már beruháztam egy új autóra, pár évesen nem menekültem tőle sikítva, csak azért mert már kevesebbet használom. De többnyire nekem is a garázsban áll. Van hogy hetekig ki se hozom. Munkába én is biciklivel járok. 5 km városon belül. Erre én nem kínoznám az autót. Be sem melegszik, télen nálunk ha csak eső esik, már szórják tonnaszám az utakra a sót. Ennyi mozgás meg nekem direkt jól is esik. Biciklivel 15-20 perc alatt bent vagyok. Kocsival reggel fél 8-kor meg délután 4-kor ennél tovább tart a dogókban ácsorgás miatt.

Vagy ha úgy lenne, pár ezer forintért vennék egy buszbérletet. Néha jön jól az autó, ha messzebb megyek, vagy mikor valamit vinni kell. De azt is meg lehet oldani taxival. Összességében valószínű nem is drágább egy-egy alkalmat kifizetni, mint az autó egész éves fenntartása.

17 évesen szereztem jogosítvánt, de saját autót csak 29 évesen vettem. Addig semmi szükségem nem volt rá. Ha most sem lenne autóm, külön biztosan nem vennék.

aug. 25. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!