Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Okos dolog otthon levenni az...

Okos dolog otthon levenni az autó kerekeit, ha csak racsnis kulccsal tudom majd ráhúzni a kerékcsavarokat?

Figyelt kérdés

Akkorát úgy sem bírok húzni már rajtuk, hogy megszakítsam a menetet, tekintve hogy sosem nézte a gumis, vagy szerviz a gyári nyomatékot sajnos.

Viszont félek hogy kézi erővel meghúzva elhagyhatom a csavart.


aug. 24. 14:56
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
52%
#7 Miért forogna el a kerék azért, mert a levegőben van? Van kézifék, be lehet rakni a váltót sebességbe. Vagy még sosem cseréltél kereket, csak a szerelőnél láttad?
aug. 24. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Az autóhoz adott kulccsal pont akkora erőt tudsz kifejteni, amekkora kell a biztos meghúzáshoz.

De felhúzod racsnis kulccsal amennyire tudod, aztán elgurulsz egy gumishoz és lehúzatod vele nyomatékkulccsal.

aug. 24. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 krwkco ***** válasza:

#7

"ja.. a levegőben.. aha.. megnézném hogy húzod le száz newtonnal a minduntalan elforgó kereket :D :D :D"

Ahogy 11-es mondja. Amúgy is be van húzva a kézifék és a sebváltó 1-esben, amikor az autót emelem. Egy ponton a gyári emelővel, szóval a differenciálmű miatt sem forog el.

Két garnitúrám van külön felnin. Számtalanszor cseréltem már kereket. Nyomatékkulccsal húzom meg 100 Nm-re.

Sosem forgott el.

#5 voltam.

aug. 24. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

#11 a kézifék még megfogja, de hiába szúrod be sebességbe, át tudod forgatni a motort ha csak az egyik oldal van megemelve, vagy ha elöl középen emeled, akkor a difin át a másik kereket forgatod el.. :D :D végülis 25 éve foglalkozom fixen autókkal :D :D :D


ja, egy hátsókerekesnél meg aztán szúrkálhatod sebességbe is ha az elsőt akarod meghúzni.. :D :D :D

aug. 24. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 krwkco ***** válasza:

#14

"elöl középen emeled, akkor a difin át a másik kereket forgatod el"

Nem középen emelem, hanem a gyárilag kialakított emelési ponton.


"de hiába szúrod be sebességbe, át tudod forgatni a motort"

Nem tudod átforgatni a motort. Ha természetszerűleg 1-esbe vagy hátramenetbe rakod, akkor a motor nyomatéka az áttétel miatt megsokszorozódik.


" hátsókerekesnél "

Ez igaz. De nem hátsókerekes az autóm, mint az emberek nagy többségének.


" végülis 25 éve foglalkozom fixen autókkal :D :D :D"

OK. És próbáltad a felemelt autón meghúzni a kerékcsavarokat? Mert én évente kétszer megteszem. Ahogy írtam.

#5 voltam

aug. 24. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Én meg felemelt autónál rátekerem az anyákat amig megáll, leteszem a kocsit a földre de nem engedem rá még teljesen, és úgy húzom rá őket, akkor nem forog el sehogysem a kerék.. ilyen egyszerű..
aug. 24. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Akkor sem kéne hogy baj legyen ha a gyári kulccsal meghuzod izombol a földön. A rátaposás felesleges.

Amugy normálisabb gumisnál van nyomatekkulcs. Én kettőhöz járok es mindkettő azzal húzza le.

aug. 25. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!