Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy ne legyek hülye az...

Hogy ne legyek hülye az utakon? Nincs magabiztosság vezetés közben?

Figyelt kérdés

Friss jogsival (1 hetes, 3 hete volt vizsga) közlekedek Budapest belvárosában (is). A kérdésem az lenne, hogy milyen tippjeitek vannak, hogy ne legyek hülye az utakon?

Ezalatt az 1 hét alatt már többször volt olyan, hogy rámdudáltak, vagy mutogattak, fontos, hogy egyik se volt baleset közeli szituáció, csupán egy-egy érdekesebb kereszteződés értelmezésénél való reszelés.

Érdekelne, hogy ti, mint tapasztalt vezetők milyen tippeket tudnátok adni, hogy ne legyek suta az utakon, és, hogy mire figyeljek leginkább?

Másik problémám, hogy mikor kanyarodok egy forgalmas útra ahol nincs lámpa, és nekem kell elsőbbséget adnom, akkor nagyon nehezen tudom eldönteni mikor mehetek, mikor nem. A forgalom soha se áll meg, és csak jönnek az autók, mögöttem meg torlódnak az autók. Látszólag, ha a könyvszerinti biztonságos kanyarodásra mennék akkor egész nap ott állhatnék, valahogy viszont ki kell jönni. Ezzel szemben mikor ugyanezen az úton megyünk ismerősömmel és ő mint tapasztalt sofőr kanyarodik ki minden olyan simán megy. Megáll, vár 5-10 másodpercet már látja is a lehetőséget és megy. Senki se dudál, nem rántja a kormányt, mindenki boldog. Én viszont csak úgy tudtam kikanyarodni, hogy úgy éreztem rizikós, hogy valaki belém száll-e, esetleg ilyen forgalmas útra való kanyarodáshoz van jó tanácsotok, aminek ti is örültetek volna mikor kezdtetek?


Félelmet nem különösebben érzek, inkább kevés magabiztosságot, nyilván ez a tapasztalatlanság miatt adódik. Biztos vagyok benne, hogy kellő gyakorlás után, 1-2 év múlva majd beletanulok, de közlekedő társakat és magamat is örülnék ha pár dologtól meg tudnám kímélni azzal, hogy megfogadok jó tanácsokat tőletek.



#jogosítvány #vezetés #vezető #közlekedési szituációk #forgalmi helyezetek #budapest autózás
aug. 23. 12:08
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Gyakorolni, gyakorolni, gyakorolni
aug. 23. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

A gyakorlat nyilván sokat fog segíteni, idővel valóban magabiztosabb leszel. A többiek reakcióját hagyd figyelmen kívül, csak felidegesíteni tudnak, hasznod nem lesz belőlük.

A problémás kereszteződéseket azt mondom, egyenlőre próbáld elkerülni, ha rizikósnak érzed ezeket. Inkább kerülj, több idő, de megéri. Viszont ha így teszel, akkor amint magabiztosabbnak érzed magad, menj rá ezekre, mert hosszabb távon semmiképp se szabad, hogy félj ezektől a helyzetektől.

aug. 23. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!