Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tényleg annyira gáz egy...

Tényleg annyira gáz egy 600-as sportmotor kezdőmotornak, mint ahogy mondják?

Figyelt kérdés
27 múltam, csinálom a jogsit. Nem tudom, hogy mi legyen az első motor, amit vásárolok. Sajnos elég nagy vagyok, 193cm és kb. 105kg. Nem a teljesítmény miatt vennék 600-ast, hanem szimplán mert egy kisebb motoron egyrészt hülyén néznék ki, másrészt kényelmetlen is lenne. Még abban sem vagyok, biztos hogy a 600-as elég lenne méretben. De 1000-est semmiképp nem vennék, nem szeretném minimális tapasztalattal a szervdonorok között végezni. Szóval vagy egy 600-as sportmotor vagy egy naked.

aug. 22. 13:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ez rajtad mulik csak. Esszel kell hasznalni, en 125rol 1000re ultem ra cirka 14eve.
aug. 22. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Az, hogy egy motor 600-as vagy 1000-es, az nem a motor fizikai méreteit jelenti. 1000-esen is ugyanolyan hülyén nézhetsz ki, mint egy 125-ösön ;), és utóbbival is otthagyhatod a fogad. Ha a motor mérete aggaszt, akkor miért nem inkább a túraendúrók irányában nézelődsz? Azok kényelmesek egy magasabb embernek.
aug. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Dehogy gáz! Csak az átlag paraszt semmi más kérdést nem tud feltenni a motoroddal kapcsolatban, csak, hogy hány köbcentis, 1000-es? Aztán mikor kisebbet mondasz, akkor lefittyen a szája széle. De aki csak ennyit ért hozzá, azt le kell szarni.
aug. 22. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Nyilván nem egyenesen arányos a kettő, de azért általánosságban pl. egy 1000-es ninja nagyobb lesz, mint egy 400-as. De persze vannak kivételek, meg 1000-es és 1000-es sem ugyanakkora.


Túraendurók szimplán nem tetszenek. Világéletemben a sportmotorok tetszettek, most, hogy kicsit idősödöm már egy-két naked is bejön, illetve pár cruiser, pl. rebel 500 vagy ducati diavel.

aug. 22. 14:09
 5/13 A kérdező kommentje:

3-as, teljesen egyetértek veled, bár itt a gáz jelzőt inkább úgy értettem, hogy tényleg annyira veszélyes-e vagy öngyilkosság-e, mint ahogy mondják. Bár hálistennek már nem 18 éves fejjel gondolkodom, ezért is igyekszem racionálisabban átgondolni az egészet.


Akinek a 600-astól meg lefittyen a szája, az meg vagy egy arrogáns p*cs, vagy nem tudja, hogy 2-esben 180-at simán megy, utána meg még van 4 fokozat..

aug. 22. 14:13
 6/13 anonim ***** válasza:

#4 Ezt te tudod, de szerintem érdemes a kényelemre is fókuszálni ha esetleg hosszabb utakat tervezel, és az utasra is gondolsz. Én mondjuk 49 éves fejjel biztos nem kuporognék már egy sportmotoron, így is eleinte fájt a nyakam egy hosszabb úton, pedig a V-stromon nem kell kuporogni, főleg, hogy én csak 171 centi vagyok.

Viszont a nagytudásúak szerint kezdő motornak semmiképpen nem szabad idomos sportmotort venni, mert akár álló helyzetben is eldöntheted, onnantól meg reccs az idomzatnak, meg a kicsi kormány sem előnyös kezdőknek, így elsőre inkább nakedet vegyél szerintem.

aug. 22. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
#5 Ezt a kérdést nem csajok szokták feltenni, de mindig látom az arcukon a reakciót, mikor mondom, hogy 650-es. Az is röhej, hogy megkérdezik, mikor ott virít rajta a szám. Nekem elég, max azért vennék nagyobbat, mert az utas súlyát megérzi.
aug. 22. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Én azért kezdtem 600-assal, mert városban is használom, meg autópályán is, egy 250-essel nem nagyon tudok mit kezdeni, főleg utassal - persze városban rohangálni meg takarékosabb és kényelmesebb lenne a kisebb. Valamit valamiért. Inkább a sportmotor részét fontold meg, attól függően, mire fogod használni, mert nem a legkényelmesebb testhelyzet. Ha nem pályanapokra akarsz vele járni, de sportosat szeretnél, akkor is inkább sporttúra.
aug. 22. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Túra-sport jó alternatíva lehet. Egy er-6f még jól is néz ki, csak ott is a mérettel lesz baj.
aug. 22. 14:42
 10/13 dirtboy ***** válasza:

Elég magas vagy sportmotorra,nem a te megasságodhoz tervezik a sportmotorokat így neked extra kényelmetlen lehet egy sportmotor. Inkább néznék a helyedben valami kényelmesebb naked-et.

Ha eltekintünk a kényelemtől és pusztán azt nézem hogy 600-as sportal akarsz kezdeni akkor azt mondom hogy sportmotorral nem tanácsos kezdeni a sok drága idom miatt. A kezdetekkor szinte biztos hogy lesznek eldőlések,elborulások akár egy helyben ami törheti az idomokat. A 600-as ereje ugyan elég sok kezdéshez de 600-asokat pörgeti kell hogy feléledjenek. Így ha nem csúcson járatod akkor elég kezes kis motor ami nem fog hirtelen meglepetést okozni ha nem elég finoman kezeled a gázt vagy a kuplungot.

De mondom ilyen magasságal én inkább nakedet választanék.

aug. 22. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!