Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Automata váltós kocsiknál...

Automata váltós kocsiknál gyengébb a motorfék?

Figyelt kérdés
aug. 19. 10:18
 1/9 anonim ***** válasza:

nem, de mivel nem te kontrollálod a motoféket azért nem mindig motofékez a kocsi. Nekem eddig minden automata kocsim inkább "szabadon gurította" az autót ha elvettem a gázt és csak akkor kezdett el motorfékezni ha pl. fékeztem mellé lábbal vagy hegyről lefelé, ha a tempomat túlgyorsult, stb...


Ezért simán lehet bárkinek olyan érzése, hogy automatában nincs vagy gyenge a motorfék.

aug. 19. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem, sőt.

Nekem pl, amikor érzékeli, hogy meggurulna az autó, még vissza is váltogat, hogy nagyobb legyen a motorfék ereje. pl. lejtőn

aug. 19. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Na, még csak 2 válasz van, de azok is ellentmondanak egymásnak.
aug. 19. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
Ott nincs is motorfék.
aug. 19. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Nem gondoltam volna, hogy erre még jöhet egy 3.fajta is. Elég egzakt dolog lehet ez az automata váltós dolog, még azok sem ismerik, akik használják.
aug. 19. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
69%
#3,5: Ehhez képest sikerült kettőt is kommentelned értelmetlenül a kérdés megválaszolása helyett...
aug. 21. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
16%

6.

Meg neked is.

aug. 21. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 yipi válasza:
100%

Szia!


Gyártónként eltérő a programozása a váltónak.

Volt VW-em, ami lejtőn hagyta felgyorsulni az autót.

Volt Peugeot-om ami visszaváltott.

Most Skodám van, ez sem vált vissza.

De ha kézi módba átrakod a váltót, ott tudsz visszafelé váltani mindegyikkel és akkor lesz motorfék.

aug. 22. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
30 éve van automatásom.Sokat huztam lakókocsit, de mindegyik más volt.Jó volt vontatáshoz, mert nem kellett hegyes vidéken állandóan kapcsolgatni, de hatékony motorfékje csak annak volt jó motorfékje amelyiknek szekvenciális poziciója is volt.Most A - s Mercit hajto, de annak is csak szekv.pozicióban hatásos a motorfékje.Automatában annyit fékez, mint egy egér, ha elkapja az elefát farkát!
aug. 25. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!