Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy lehet az hogy egy gyengéb...

Hogy lehet az hogy egy gyengébb autó valójában erősebb?

Figyelt kérdés
NEM értek az autókhoz úgyhogy lehet hogy hülye kérdés. Van két autó a családban egy Lada és egy Daewoo Matiz. A hétvégén mind a kettőt kellett vezetnem. A lada 1500ccm 75ló és mire elértem vele a 100km/h sebességet azt hittem le megy a nap és már szét akart esni a motorja pedig egy karbantartott darabról van szó. A daewoo 800ccm 52ló azzal meg autópályán gond nélkül tartottam a 110-es tempót és még egész kényelmes is volt. Hogy lehet az hogy egy “gyengébb” autó valójában erősebb? Egyik se fiatal
2023. nov. 27. 06:08
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Lehet a ladánál a 75 ló már elszaladt máshová, maradt belőle 50. Meg annak jóval nehezebb a kasznija, más a váltó áttétel, stb.

Lada még abban a korban született, amikor a benzin ára lényegtelen volt, csak menjen bele jó sok.

A kis daewoo meg 300 ezernél is kb tudja azt, amit új korában, eközben a ladát már 3x kellett volna generálozni.

2023. nov. 27. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A daewooban még 300 ezer sincs. Első tulajdonosok vagyunk 50ezer km van benne, a Ladának mi vagyunk a második tulajdonosai abban 70 ezer km van (még nem fordult át az óra) az is jó állapotban van, egy betegsége van csak a rozsda néhany helyen ezért jövőre megy lakatoshoz.
2023. nov. 27. 06:29
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A súly/lóerő arányt kell nézni.
2023. nov. 27. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Mert a csúcsteljesítmény csak egy adat a sok közül, ami ráadásul nem is olyan sokat árul el az autóról.
2023. nov. 27. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Amint látod, a matiz könnyebb 300 kg-val és a motorja is korszerűbb. Gyorsulásnál mondjuk ugyanaz az adat van.


De lehet, hogy a sebességmérő is többet csal.

Nekem is volt már olyan autó, amire azt hittem, hogy milyen jól megy, aztán rájöttem, hogy amikor 100 km/h-t mutat az órája, akkor valójában csak 85-tel ment.

2023. nov. 27. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Az egyik autónál gyorsulásról beszélsz, a másiknél fix sebességről.

Olyan mintha azt mondanád, hogy hogy lehet egyik ételböl többet enni, mert húslevesből akár 2 tányérral is tudsz enni, töltött paprikából meg délután 2 után már egy falatot sem.

2023. nov. 27. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szimplán nettó ostobaság, amit kérdezel.
2023. nov. 27. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 nemaRendőrség ***** válasza:
Az se mindegy hogy mekkora nyomaték van mögötte és azt hol adja le.
2023. nov. 27. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Kedves 7 akkor görgess tovább. Aki normálisan válaszolt annak köszönöm a kérdést innentől nem követem
2023. nov. 27. 09:35
 10/10 anonim ***** válasza:
Dehogynem követed öcsisajt. Feltetted, akkor vállalod szépen a felelősséget.
2023. nov. 27. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!