Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hány használtautót néztél meg...

Hány használtautót néztél meg mire találtál egyet ami megfelelt?

Figyelt kérdés
Mi volt a gond a többivel?
aug. 17. 18:24
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Hazósznált kocsit utoljára 2012-ben vettem. Kb 20-at néztem meg.. Kifejezetten egy típust kerestem. Júiustól kezdtem keresgélni. Szeptemberben akadtam rá egy olyanra, ami jó lehetett volna, nem volt borzasztóan foglalkozós, de jóval többe került, mint amit szántam volna rá. Kicsit vacilláltam, de október elején megvettem.

A többivel alapvetően két gond volt: 1. Az ország túlsó végében volt. Nem baj, lebeszéltem az eladóval. Másnapra vettem ki szabadságot, vettem vonatjegyet, elterveztem, hogy jutok oda, hol kell majd átszállnom. Aztán még aznap délután hívott az eladó, hogy ne menjek, mert elkelt az autó. De legalább rendes volt, hogy felemelte a telefont és nem a helyszínen derült ki. A másik, amit szintén ebbe kaegóriába sorolok: reggel 8-kor felkerült a hirdetés. 8:20-kor hívom. Ja, épp most gurultak ki vele a kapun, elkelt! 2. Hirdetés alapján jónak tűnik, annyira nincs a világ végén sem, el se viszik addig. A hirdetésben agyon dícsérik, hogy mennyire jól felszerelt, szalon állapot. Aztán a helyszínen jön a meglepi: a felsorolt extráknak a fel nincs benne. Össze-vissza karistolt a fényezés, a sárvédő rohad, ahogy beülök (nem vagyok egy nagy darab) a kézifék recseg. Az utólagos mobiltartó lemezcsavarral belecsavarozva a műszerfalba. A kijelző kicsirélve valami Aliexpresses borzalomra, de a tulaj nagyon büszke rá, hogy azt a Jóska Pista csinálta, aki a legnagyobb tuningmágus a garázssoron és menyivel faszább, mint a sz@r gyári, stb... Na én az ilyeneket nagy ívben kerülöm.

aug. 17. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
8-at biztos. Olyan szarok voltak, hogy nem bírtam elhinni, hogy páran milyen állapotban tartják az autójukat.
aug. 17. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
50%

Na, hogy jöjjön egy normális válasz is.

Mivel a meglevőt cseréltem le, nem voltam időkényszerben. Ezért fél éven keresztül nézegettem és legalább 50 autót megnéztem. A pontos szám nem definiálható, ui. mindig használtautó-kereskedésekben néztem, ahol egymás után nézegettem végig azokat, amik szóba jöhetnek, aztán utána még egyszer azokat, amik komolyabban szóba jöhetnek stb. stb. Aztán visszamentem két hét múlva megnézni, jött-e új autó stb. Közben volt, hogy eladtak egy olyat, amit már komolyabban nézegettem.

Végül 4 autó közül választottam volna autószerelő segítségével, egyet pont aznap eladtak, maradt 3, abból az elsőnél nagy hibát fedezett fel, a másodiknál nem, úgyhogy annál maradtam.


8 évvel korábban, amikor az első autómat vettem, akkor jóval kevesbbet néztem, de 10-20 autó akkor is lehetett. Ott volt köztük magánszemély által árult autó is (asszem 3).

aug. 17. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
41%
Változó volt. Általában 3-at, mire meglett a befutó.
aug. 17. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
41%
Az elsőt amihez elmentem megvettem, sok minden kiderül az ügyfélkapun, lekérdezéskor szerencsére.
aug. 17. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
44%
#8 igen. képzeld. a szaladgálós öreg szaromra NEPPERTŐL a vételi ár 4xesére van instant ajánlatom, ami azt jelenti hogy minimum a kétszeresét, de lehet a háromszorosát is éri az ő ajánlatának. :D
aug. 17. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Nagyon sokat. Alacsony volt a keret, nehezen találtam olyat, ami nem nyilvánvalóan kuka. Egy darabig a hirdetéseket néztem, aztán beestem a kereskedésekbe, illetve megálltam az "eladó" feliratú autóknál.
aug. 18. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Az első esetben a második példányt vettem meg (tucatmodell), a másodiknál meg talán a 4-5 (ritka modell)
aug. 18. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Külföldről veszem, általàban vakon. Még igy is jobb az arány, mint itthon.


Igaz, arabokat kerülni kell.

aug. 18. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!