Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nyikorgó fék ( 6000 km van...

Nyikorgó fék ( 6000 km van benne, tárcsa, betét is új ) problémát egy betétcsere megoldaná? Már nagyon idegesít.

Figyelt kérdés

Esetleg lehet amiatt, hogy nem azonos a tárcsa és a betétek márkája? A tárcsa ATE, a betét pedig TRW.


Ha egy ATE betétre kicserélném a mostaniakat, akkor megoldódna a nyikorgás?


A fék amúgy fog mint az állat, semmi probléma nincs vele a fent említetten kívül.



aug. 6. 20:04
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem is nyikorog a TRW betét, ATE-val nem lehet gond az jó minőség. TRW is jó minőség lehetett valamikor gondolom. Most a Zimmermannt dícsérgetik nagyon mindenhol.
aug. 6. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
TRW egyre silányabb dolgokat gyárt. Nekem egy adott, nyirkos jellegű időben fütyült a bal első fékem. Pedig 500 km volt benne.
aug. 6. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

TRW-ből én tárcsával jártam meg. Soha többet! Kerülöm ezt a márkát. Lehet hogy nagy múltó, neves gyártó, de a minőség irdatlanul lesülyedt.

A mostani autómon még a gyári szerelésű fékszett van. 0 km-es kora óta enyhe fékezéskor úgy csikorog, mint valami öreg Wartburg. Eleinte azt gondoltam, hogy még új, be kell kopnia. Pár tízezer km után sem múlt el. Márkaszervizben garanciában szóvá is tettem. Ahol látatlanban rávágták, hogy keméyn a gyári betét, azért csikorog, ez ilyen, szokjam meg. Hát ha valóban így van, akkor alig várom, hoyg elkopjom és valami normálisabbat tudjak felrakni. 300-as tárcsához képest a fékerő sem valami acélos.

A másik autómon kompletten minden Zimmermann. 100%-ig elégedett vagyok vele.

aug. 7. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem a betét-tárcsa párosítás lehet a gond, hanem, hogy mocorog a fékbetét a helyén, és mivel ennek hátulja, és a munkahenger fém, ezek apró összedörzsölődése adja ezt a nyikorgó hangot, ezért kell ide rézpasztát használni. Ha szétszeded, akkor biztos vagyok benne, hogy a henger és a betét találkozó felülete ki lesz fényesedve.

Nekem is volt ilyen, ráadásul, csak a jobb oldali csikorgott. Cseréltem tárcsát, és 3 fajta betétet is kipróbáltam, illetve pasztázva is max 1 hétig hallgatott el. Ekkor felújítottam a nyergeket, kaptak új dugattyúkat, azóta csendben van.

Szóval a pasztázás nem válik be nálad, akkor már a dugattyúk is megkoptak, ahogy nálam is.


[link]

aug. 7. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!