Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy régi dízel és régi benzine...

Egy régi dízel és régi benzines közül a dízel valóban problémásabb, költségesebb a fenntartása?

Figyelt kérdés
Én dízel fan vagyok, inkább dízelt vennék.

aug. 4. 02:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%

igen, főleg azért mert sok bennük a km.

Benzinesből nagyobb eséllyel találsz olyat használtan amit egy nyugdíjas használt hétvégente mint egy dízelből.

A dízeleket azok veszik akik sokat autóznak, szóval egy 20 éves Passatban 400.000 km a reális amit én nem vállalnék be.

aug. 4. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Kérdés, mi neked a régi dízel?

Nekem van egy 33 éves f astra, 1.7 szívódízel, és....egy rakás sz.r szerintem, bevallottan.

Nem tudom ki tervezte, de egy agyalágyult barom volt.


De pl egy 1.9sdi fabia egy örök darab, de akár egy 1.9 renault, peugeot is.


Ha ilyen öreg dízelben gondolkodsz, annyi legyen elég, ha pöccre indul hidegen melegen, és nem füstöl, azzal még elmész rengeteget.

aug. 4. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Ez típus függő. Voltak jó dízelek és jó benzinesek is. Az sem mindegy, hogy szívó vagy turbó. Azért nagy átlagban elmondható, hogy a benzinesek kevésbé problémásak, olcsóbb a javításuk és erősebbek is.
aug. 4. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
26%
Dizel mindig az elso tulajnak sporol csak.. ;)
aug. 4. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
49%
Itt a pont a 4-es!
aug. 4. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
A dízel az összes létező korszakot figyelembe véve problémásabb, mint a benzines. Ez csak akkor nem igaz, ha valami 1990-es dízelt hasonlítunk egy 2020-as benzineshez. De ha "almát almához", akkor a dízel mindig sokkal bonyolultabb, a bonyolultság pedig magasabb hibarátát és költségesebb fenntartást jelent, statisztikailag.
aug. 4. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
60%

Ez kb. igaz volt addig, amíg mérték a szög egyszerű 1.4-1.6 szívó benzineket a TDI-khez. De ez is csak kb. azért volt igaz, mert a dízelben fizikailag voltak olyan plusz alkatrészek, amik a benzinesben nem. Pl. turbó, vagy kettőstömegű.


Tehát, ha mondjuk mérsz egy CRTDI-t, egy TFSI-hez, már azon múlik inkább milyen konstrukció és milyen előélete volt, nem pedig valami általános örökigazságban hinni.

aug. 4. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
80%

#7 CRTDI és TFSI között is hatalmas az előny a benzines javára, még akkor is, ha egy klasszikus szívóbenzinhez képest sokkal összetettebb. A dízelhez képest még így is faék. Nem létezik olyan dízel-benzin összehasonlítás, ahol a benzines ne lenne egyszerűbb és megbízhatóbb.


Konstrukcióról ebben a témában nem érdemes beszélgetni, mert ez egy általános kérdés általános válasszal.

aug. 4. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
#8: Miért lenne hatalmas az előny? Igazából nincs olyan technikai elem, rendszer, ami nincs meg mindkettőben, vagy nem feleltethető meg egymásnak
aug. 4. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Nem ennyire egyszerű a kérdés.

19 éves dízel autóm van. Már ez is öreg. 13 éve van nálam. Mindig karban tartom, nem úgy van hogy ha a 1000Ft-ot kell rá költeni úgy sajnánlám, mintha a fogamat tépnék.

19 év és 320.000 km alatt (ebből bő 200.000 nálam) egy kettőstömegű csere volt, amivel többet költöttem ár, mint egy benzinesre. Hogy ez alatt a tankolásokon mennyit hozott ebből vissza, azt most ne is számolgasuk! Benzineseknél ilyen korban, futásnál általában már szokott lenni olajfogyási probléma. Nálam a dízelnél ez zéró. Egy benzines gépműhelyben történő full felújítása szerintem bőven kerül annyiba, mint e dízelemben a kettőstömegű cseréje.

Nem rettegek, hogy holnap minden előjel nélkül tömnkremegy a nagynyomású, turbó, injektrok. Ha ez be is következik, hát ez legyen az életemben a legnagyobb tragédia, komolyan! Vagy felújíttatnám és újra 20 évig megy gond nélkül. Vagy bontó és rendelem is az újabb autót. Megtehetném, csak amíg nincs semmi gond az öreg dízelemmel mi a jó francnak?! Annyira nincs ingerenciám a szomszédnak mutogatni hogy van itt lovetta.

Valaki írta itt nemrég egy válaszban, hogy az autó ugyanolyan használati trágy, mint a mosógép. Ha abból kijön egy újabb modell, ami 100-zal magasabb fordulaton tud centrifugálni, már szaladsz is megvenni?! Szerintem a többség nem. Autóknál is másnak játszanak színházast az esetek nagy részében, nem az ész érvek miatt kell másik.

Visszatrve: nem ez az egy dízel autóm volt eddig. Egyikkel sem volt soha semmilyen nagy motorprobléma. Azt, hogy havonta kell generloztatni a dízelmotort milliókért, leginkább azok terjesztik, akiknek soha nem volt. De nekik állítólag nem is kellene, mert meg vannak győződve róla, hogy bármi bármit állít, az akkor is sz@r. A másik, mikor a 18-20 éves "hülyegyerek" a diálmunkából, meg első fizetéseiből összespórolt pénzén autót akar venni. Neki nem kell 1-2 millióért egy Dacia, Suzuki, Opel, mert az derogál, ennyiért már lehet béjemvét is venni. Neki az kell, mert villantani kell, el kell játszani ki a gazdag menőcsávó, akinek a legnagyobb a szerszáma a lekótelepen! Na ilyenkor van, hogy megveszi a nála is öregebb dízel ex-prémiumok a kínálat legaljáról. Amit nem véletlenül adnak annyiért amennyiért... Megcsináltatni normálisan nem tudja, csak a tűzoltás megy. Az összes zsebpénzét olcsolgatja rá és ő van a legjobban meglepődve és felháborodva, hogy ez micsoda trágyadomb, szét is kürtöli, hogy az összes dízel szemét és nem szabad ilyet venni. Még véletlenül sem gondol arra, hoyg a saját választásában is lenne némi hiba.... Na így születnek és terjednek a városi legendák.

Semmi baj a dízellel, ha:

1. Nem sokadik tujajos, lerúgott, olcsó botószökeényt vesz az ember.

2. Arra használja amire való. Nem városban a Tescoba meg a Discoba futkosni!

3. Rendszeresen karban tartja az ember és nem sajnálja rá a pénzt. Az egyszeri rendbe rakás az előző hanyag tulajok után lehet hogy drágább, mint egy szívó benzinesnél. De újabb 20 évet elmegy utána az is gond nélkül ha nem ész nélkül tiporják.

aug. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!