Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A dízel személyautózás miért...

A dízel személyautózás miért csak Európában terjedt el?

Figyelt kérdés
Amerikában, Oroszországban, Ázsiai országokban nincsenek dízel személyautók

júl. 31. 02:09
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
82%
8: viccesen hangzik de egy régi dízel kevesebb kárt okoz mint egy új autó legyártása...
júl. 31. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
10%
8-as vagyok vagyok és senki nem mondta, hogy az új fröccsöntött autókat preferálom, amíg nem lesznek túl hosszú életűek. De valld be hogy te sem szívesen szagolod ha egy ilyen kormoló kerül eléd? Helyzettől függően vagy lelassítok vagy megelőzöm.
júl. 31. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 Szolovjov ***** válasza:
100%
#12 A régi dízel sem füstöl, amelyik nyomja a dementort, az valószínűleg csata chipes. Minap adtunk el egy 32 éves T4-es Transportert, 2,4-es szívó dízellel. Semmi füst nem jött belőle, pedig olyan 800 ezer km volt benne.
júl. 31. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
Azért írtam, hogy kormoló. Mert szerencsére nem mindegyik az ha volt/van normális gazdája.
júl. 31. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
86%

12: személy szerint én nem leszek rosszul a szagától mert nekem is öreg dizelem van....

Amíg be nem melegszik addig van bukéja de utána elmulik.

júl. 31. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is öreg CR-dízelem van. Van egy kicsit hipóra emlékeztető szaga a füstjének, ha odahajolok a kipufogóhoz és direkt beleszippantok miközben ketyeg. De már messziről érezhető undorítóan büdös átható bűzt én nem szoktam érezni. Régen, jó 10 éve, mikor még csuklós Ikarusok jártak felénk, na azok valóban büdösek voltak, mikor a megállóból indulva a sofőr nyomott egy kövér gázt, a kipun meg dől ki a kormos feket füst. Személyautónál ilyet még nem éreztem. Régi benzineseknek szokott eléggé hígítóra emlékeztető szagú füstje lenni. Na, az sem épp kellemes.
júl. 31. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
100%
16. Na, én meg pont a régi benzinesek szagát szeretem. Zsiguli 4ever. 😎
júl. 31. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
72%

8 Ugyan annyi szar benzines is van mint dízel.

Nem károsabb egyikse a másiktól, csak mindíg azt nyomják és azt kell szeretni amin több haszna van az államnak.

júl. 31. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
100%

#17, a 16-os vagyok. A 2101-esemet tavalyelőtt adtam el. Igen, volt neki egy jellegzetes szaga. Ha a garázsban beindítottam, és nem álltam ki vele azonnal, még napok múlva is érződött az a tipikus szag. Nem mondanám kifejezetten undorítóan büdösnek ezt sem. De parfümként nem fújnám magamra.

Én amúgy útépítéseknél a friss aszfalt szagát imádom. :D Sokan meg állítólag elokádják magukat tőle, mert számukra olyan büdös.

júl. 31. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
21%

Nem károsabb a dízel, mint a benzin? LOL.


"A belső égésű motorral hajtott járművek közül a dízel járművek jelentik a nagyobb kockázatot, mert a gázolaj égése közben nagyon finom szemcséjű korom keletkezik, amely a kipufogón keresztül távozik a légtérbe a járművekből. Azt nem is kell mondanom ugye, hogy ez mennyire rákkeltő(Igen minden az, de ez kifejezetten). De aki szerint nem, akkor annak egészségére váljék)! Nyilván a modernebb dízelekbe ezért kell ennyi kiegészítő sallang."


[link]

júl. 31. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!