Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 50 köbcentis motor helyett...

50 köbcentis motor helyett 125 vásárlás?

Figyelt kérdés

Történet röviden: Venni akartam egy 50es robogót mászkálni, ki is néztem egyet, megvettem. Időközben viszont kiderült hogy nem is 50 a motor hanem 125 ccm. Az eladó azt állítja hogy 50es , papírok ugye nincsenek se rendszám, se jogosítványom rá. Ilyenkor mi a teendő, valahogy el lehet állni a vételtől ha az eladó nem informált jól a motorról?

Köszi a válaszokat!



júl. 24. 14:40
 1/10 anonim ***** válasza:

Ez eleg gyanus uzlet.

Tuningolt motor vagy eredetileg 125-os? Elso esetben orulj, masodikban nem ertem, nem tunt fel, pl h nem 60-ig van beszamozva a kilometerora?

júl. 24. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Megvetted, vagy vetted meg, csak foglalót fizettél érte?

Természetesen elállhatsz a vételtől, ha valóban 125-ös motort akar neked eladni segédmotoros kerékpárként, hisz az egyértelműen csalásnak minősíthető.

Kérdés, hogyan bizonyítod. Műszaki állomáson megnézték?

Amennyiben az eladó nem együttműködő, rendőrségi ügy

júl. 24. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

1# Nem tuningolt, hanem gyári. Nem tűnt fel mivel sosem volt még motorom, nem tudtam meddig kellene bele írva legyen.

2# Megvettem, adásvételivel. Így volt hirdetve hogy 50-es robogó, és konkrétan a motoron semmi infó nincs. A szerelőm mondta, hogy neki gyanús hogy nem 50, utána kerestem utána jobban és így jöttem rá hogy valószínű nem 50 mert ebből a típusból ami 50-es az 2 ütemű, ami 4 ütem az meg 125. Irtam az eladónak hogy nincs e valami papírja amivel bizonyitani tudná hogy 50-es, de nincs neki és állítja hogy 50.

júl. 24. 15:20
 4/10 anonim ***** válasza:

Várj, és meglátod. Ne verd nagydobra, főleg, ha van adásvételid, és az eladó is létező személy. Ha lehet ne előzz százzal rendőrautót(sem)


amúgy te nem tudsz semmiről semmit...

júl. 24. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Mármint mire várjak?

Persze, normálisan szoktam vele közlekedni , szabályokat betartva, illetve 80nál nem is megy többet. De azért ez a tudatlanság mégse ment fel minden alól

júl. 24. 16:33
 6/10 anonim ***** válasza:

Ha 4T és 80-al megy akkor az 100%, hogy nem 50 ccm... Még a 2T 50-esek közül is csak a nagyon jók mennek 80-at, a 4T-k 55-60 körül végeznek.


Én visszavinném, ez már önmagában bárkinek, aki kicsit is használt már motort 100%-os bizonyíték arra, hogy nem 50-es a motor. Összefutsz egy rendőrrel aki meg akar xopatni akkor nagyon drága büntetés lesz a vége + a jogsid is repülhet. Nem fog érdekelni senkit, hogy te 50-esként vetted, sőt... Mivel se műszaki se forgalmi se biztosítás nincs egy balesetnél nagyon nagy bajba kerülhetsz.

júl. 24. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
#6, mi az hogy se biztosítás nincs?! :O
júl. 24. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

7

Egy SMKP biztosításra nem fog fizeni a biztosító, ha kiderül, hogy nem SMKP volt a jármű, hanem A1-es motorkerékpár. Aztán lehet zsebből fizetni...

júl. 24. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"konkrétan a motoron semmi infó nincs"


Van egy alvázszáma, aminek az adásvételiben is szerepelnie kellene. Smkp esetén is.

Abból kiderülnek a gyári adatok.

júl. 25. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Igen, van alvazszam de akárhol keresek ra azt irja hogy hibas adat. Pedig sokszor ellenőriztem és azt írom be ami a motoron van
júl. 25. 22:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!