Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hátsó fékbetétek cseréjénél...

Seila kérdése:

Hátsó fékbetétek cseréjénél az autószerelő minek akarja a féktárcsákat is felszabályoztatni, ha azok jók és nem ráznak fékezésnél?

Figyelt kérdés

Ma kértem időpontot és azt mondta a szerelő, hogy a mostani féktárcsákat amik rajta vannak, azokat fel kell szabályoztatni és csak úgy rakja rá az új fékbetéteket.

Ez nem is lenne baj, csak nem értem hogy minek kell csinálni, ha egyáltalán nem ráz fékezésnél az elkopott jelenlegi fékbetétekkel.

Hátsó fékbetéteket akarok cseréltetni és tavaly cseréltettem elöl, ahol egyáltalán nem szabályoztatták a féktárcsákat és egyből kicserélték az új fékbetétekre + fékolajat is cseréltek és azóta is minden gond nélkül teszi a dolgát.

Azt mondta hogy pár órába is telik a felszabályozás ill. az egész cirkusz.

A féktárcsák alig vannak megkopva.


júl. 18. 22:19
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Én autószerelőként nem értem mit akar fel szabályozni. 🤣

Jó, feldobod rá a betétet. Meg van rohadva/rosszul kopott/méret alá kopott csere. Nincs annyi anyag a mai féktárcsákban, hogy érdemben lehetne szabályozni.

júl. 18. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Lehet gondolja a szerelő így láthatatlanban, hogy a tárcsa barázdás és ezért akarná felszabályozni, nem?
júl. 18. 22:28
 3/10 anonim ***** válasza:

Annak esztétikai jelentősege lehet, a működést nem befojásolja. Fel lehet húzni nem mondom. De általában 2 betétet bír ki 1 tárcsa utána méreten aluli és kuka.

Példa: Új tárcsa 13.5 mm, 11.6 mm a minimális megengedett vastagság. Mérlegelési lehetőség nincs, (szerintem elmenne 9mm-ig is) de ez van megadva. Ha igazságügyi szakértő vizsgálja az nem vicces, azé a felelősség aki ezt fent hagyta (ha bajt okozna).

Én ezért nem értem a szabályozgatást.


Saját autón cseréltem tárcsát (nem volt kedvem hozzá) mert keveset használom. Ahogy néztem még épp határon volt, esetleg fel lehetett volna szabályozni, de ment a vasba.



Ha ez egy rendes szervíz valószínűleg ért hozzá tudja mit lehet mit nem. A felelősség az övé. Egy alufelnis kocsinál jól néz ki ha nem revés/barázdás a tárcsa. Lehet tényleg ennyi az ok.

júl. 18. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

3

Most lesz rajta a második betét. Előre is tavaly voltak cseréltetve másodszor.

Mindig úgy tudtam laikusan, hogy csak akkor kell szabályoztatni, ha fékezésnél ráz.

Lehet csak kell neki a munka, azért szabályoztatná.

júl. 18. 23:09
 5/10 anonim ***** válasza:
63%
Vagy csak kifizetteti de nem csinál vele semmit. ..
júl. 18. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Még az sem lenne baj az a szerencsétlen + 9 ezer Ft, csak nehogy elcsessze az egészet. :P
júl. 18. 23:21
 7/10 anonim ***** válasza:
63%
Felszabályozni nem kell, csak ha nagyon nagy válla van, de 1 betét után nem hinném hogy nagy válla lenne. Vidd máshoz.
júl. 19. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Azt hiszem keresek más szervizt.

Ahová eddig vittem egészen csak augusztus 5-re adtak időpontot.

júl. 19. 01:33
 9/10 anonim ***** válasza:
49%

#1-nél a pont, a mai tárcsákat nem lehet szabályoztatni, túl vékonyak hozzá.


Innentől pedig tök mindegy, hogy miért mondta ezt. Az ilyen embert kerülni kell. Ezek ilyen 1970-ben ragadt szakik, akik nem tudtak vagy nem akartak tovább fejlődni a Trabantoknál és tulajdonképpen semmivel sem értenek jobban egy modernebb autóhoz, mint bármelyik jútúb-szerelő.


Keress mást. Ha más is azt mondja hogy vállas a tárcsa, akkor csere. Ha nem, akkor meg ez a figura nem csak kivénhedt, de még patkány is.

júl. 19. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Kerestem más szervizt és már hétfőre adtak is időpontot.

Ők is csodálkoztak hogy melyik szerviz volt ilyen idióta, de nem mondtam nevet.

júl. 19. 19:48

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!