Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi az amitől rángat az autó...

Mi az amitől rángat az autó kormánya?

Figyelt kérdés
Adott egy 2004-es ford fiesta gépjármű. Az a problémám, hogy az autó kormánya magasabb sebességnél erőteljesen rángat. Minél gyorsabban mész annál jobban. Gyakorlatilag már 130-140-nél olyan érzésed van, hogy mindjárt szétesik. Ami érdekesség, hogy nem mindig csinálja, illetve nem ugyanannál a sebességnél kezdi. Van hogy még 120-nál is jó, de van hogy már 90 nél is érezhető. Gyakorlatilag mész az úton 120-al és teljesen jó, két kanyar után meg már 110-nél is ráz. (Ha ilyenkor kiteszem üresbe és csak úgy gurul akkor is csinálja.) Biztos, hogy nem kerék, mert másik felnin másik gumikkal is ugyanígy csinálja. (Mindkét garnitúra többször volt centírozva.) Volt már két szerelőnél is, de mindkettő azt mondta hogy aknából semmi nem látszik, ami ezt okozhatná. Csak találgatni lehetne és sorban kicserélni dolgokat. Tapasztalt már valaki ilyet?

júl. 17. 11:30
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
34%
Annak az autónak már rég bontóban a helye.
júl. 17. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Az elsőnek üzenem, hogy elfelejtettem hozzátenni, hogy hülyék kíméljenek.
júl. 17. 12:13
 3/20 anonim ***** válasza:
Akkor csak futómű állítás lehet a gond.
júl. 17. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Sokminden lehet, lógó kerékcsapágy, 8-as a féktárcsában, kopott féltengelyek.

Olyan nincs, hogy nem látszik semmi.


Sok "szaki", amikor nekiáll rángatni a kerekeket, hogy hibás-e a kerékcsapágy, felszerelt fékekkel....


Mazsola koromban én is ezt csináltam hülye fejjel, majd amikor csak a gólyaláb ott volt a kezemben látszott, hogy borzalmasan kopottak a csapágyak.


Hangjuk legtöbbször nincs menet közben, többnyire dupla kúpgörgős csapágyak.


De lehet csak egy lelazult féltengely anya is.

júl. 17. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Futómű beállítás kell neki, mert ha kicsit is széjjelebb áll a kerék akkor is csinál ilyet.
júl. 17. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
A szaki azt mondta, hogy a futómű állítás felesleges szerinte. Nem az a baja. Bár hogy mi azt nem tudja.
júl. 17. 13:42
 7/20 A kérdező kommentje:
Ami itt az árulkodó jel szerintem, hogy mi lehet az, ami olyat okoz, hogy a hiba nem mindig ugyanannál a sebességnél kezdődik.
júl. 17. 13:44
 8/20 anonim ***** válasza:
Szar a futómű.
júl. 17. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Pedig az a futómű állítás nem árthat csak használhat. Egy próbát megér, szerintem az lesz a gond. Ilyenkor vagy a kerék centrírozással vagy a futómű beállítással szokott gond lenni. A szakit pedig kerülném ezek után, ha megoldja a futómű állítás.
júl. 17. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

#7


Nem értesz hozzá. Minek okoskodsz?


Elmondom hogy mi okozhat ilyet.


- nagyon lógó kormánymű

- lógó belső összekötő (axiál rúd)

- szélsőséges esetben nagyon lógó külső összekötő (gömbfej)

- nagyon rossz futóműgeometria

- rosszul centírozott felni

- nagyon rossz gumik

- nagyon rossz féltengely


Nagyjából ennyi. Az utolsó pontot kizárhatjuk az alapján, amit írtál. A féltengelynek pedig már biztosan szörnyű hangja lenne, ha az okozná. Tehát a többivel kezdd.


#4

Féktárcsa csak fékezés közben képes ütni, elhúzni a kormányt.

júl. 17. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!