Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mekorra bírságra lehet így...

Mekorra bírságra lehet így számítani?

Figyelt kérdés
06.08.-án a húgom vett magának egy gépjárművet. Megkötötte rá a biztosítást és pár napon belül elment az eredetvizsgára is. Viszont otthon sikeresen "megsemmisült" az irata egy adag kakaó által amit aztán nem is fogattak el neki az okmány irodában. ( Azt hogy miért is volt az a papír kirakva az asztalra ahol aztán a baleset történt azt én sem tudom.) Végül felvette a kapcsolatot az eladóval, hogy legyen szíves oda adni neki a egy példányt a sajátjából. Megértően át is adta volna még határidőn belül, de természetesen az eladó épp nem volt a elérhető távolságban. Tegnap viszont fel hívott, hogy már nála van egy példány viszont így majdnem 1 hónap telt el a vásárlás óta. És természetesen tőlem kérdezi, hogy hogyan tovább, mert nem akarja bevinni a papírt, mert fél a bírság nagyságától. Eleinte megkért hogy írjunk egy adásvételit az én nevemre majd megint az övére mert így eltud számolni a 15 napokkal. De mondtam neki, hogy gyorsan verje is ki a fejéből és engem ne keverjen ebbe bele. De most akkor mit tegyen? A járműt átírás mulasztása miatt már ki is vonták a forgalomból, én kértem, menjen vigye be a papírt de nem hajlandó. Az hogy csak lapul és várja a csodát az nem épp a legjobb megoldás. Mekkora ilyen esetben a bírság amit megkéne fizetnie?

júl. 9. 09:30
 1/10 anonim ***** válasza:
52%
Nem mindegy...? Nyilván egyre nagyobbra minél tovább húzza az időt.
júl. 9. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hát nekem végülis mindegy, csak sajnálom hogy, ennyire szerencsétlen.
júl. 9. 11:17
 3/10 anonim ***** válasza:

Pár tízezer forint...

Mikor tanulják meg az emberek, hogy ilyen határidős játszmákban a struccpolitika csak ront a helyzeten?:DD

júl. 9. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha ő felhívni sem meri őket, te azért mered?
júl. 9. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Hát de ha én felhívom őket azzal mit érek el? Ha én intézem el helyette, akkor is fogja kapni a bírságot. Ha meg nem írja át minél előbb azzal csak magát szivatja még jobban.
júl. 9. 12:02
 6/10 anonim ***** válasza:
akkor nem marad más csak az emigráció
júl. 9. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
#5: Azt éred el vele, hogy megkapod a hiteles választ.
júl. 9. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Bereczk Jénos válasza:

Még csak tervezik, hogy a KRESZ változni fog, a büntetési tételek már megváltoztak!!!!

Ez sokkal egyszerűbb volt, megszorozzák kettővel!!!!!!

júl. 9. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 krwkco ***** válasza:

"Mekorra bírságra lehet így számítani?"

NAV tájékoztató füzet:

A gépjármű és pótkocsi megszerzésére vonatkozó illetékszabályok

(Közzétéve: 2024.01.29.)

"A vagyonszerzés késedelmes bejelentését, továbbá az elmulasztott bejelentést terhelő mulasztási bírságot a NAV határozattal szabja ki, amelynek mértéke

• magánszemélynél 200 ezer forintig,

• más adózónál 500 ezer forintig

terjedhet."

Terjedhet. Tehát lehet kevesebb is.


"Ha a gépjármű, pótkocsi átírásakor az illetéket

• egyáltalán nem, vagy

• nem szabályszerű időben, módon vagy mértékben fizették meg, illetve

• a vagyonszerzést nem jelentették be,

a járási hivatal köteles leletet készíteni és azt megküldeni a fizetésre kötelezett lakóhelye szerint illetékes vármegyei (fővárosi) NAV-igazgatóságnak az illeték kiszabására."

Vagyis érdemes előre megírni, hogy mi történt és mellékelni a kakaóval leöntött szerződést. Ezt a hivatal csatolni fogja a "lelethez". Látni fogják, hogy milyen szerencsétlenről van szó és lehet, hogy ezt figyelembe veszik a bírság megállapításánál.

Ha segíteni akarsz a hugodnak, ajánld fel, hogy elmész vele együtt az okmányirodába. :-)

júl. 9. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Közben felhívtam az ő nevében az okmányirodát, ahol ugyan nevetett egy jót az ügyintéző a történteken, majd mondta, hogy "menjek" be minél előbb és nem lesz semmi probléma. Szóval holnap akkor megfogom a kezét és bemegyek vele. Aztán reménykedünk, hogy ha lesz is büntetés akkor nem nagy összeg. Mást már nagyon tényleg nem tudok mit kezdeni vele.. Köszönöm szépen a válaszokat.
júl. 9. 17:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!