Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi lehet a hang a kuplung...

Mi lehet a hang a kuplung felengedésekor?

Figyelt kérdés

Főleg 1 és 2 fokozatban hallom, néha 3-ban is, ahogy felengedem a kuplungot egy ilyen fémes hang jön ki valahonnét, mintha két fém "összecsattanna". De nem mindig, kb a váltások 1/3 részében. Elég éles és jól kivehető hang. Eddig valahogy nem tűnt fel csak az utóbbi 1-2 hétben.

Ford Focus 1.6 benzin, 2007

A kuplungszerkezet cserélve volt meg az előző tulaj által 1,5 éve.


Normális ez, vagy valami gond lehet? Egyéb probléma nincs, minden más működik rendesen.


júl. 5. 20:37
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem normális az tuti. Ha nem megfelelő nyomatékkal lettek lehúzva a csavarok, akkor lehet félrekopás és megadhatja magát idő előtt.
júl. 5. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Valto/motortarto bak, vagy belso feltengely csuklo haza ki van kopva.
júl. 5. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Szerelővel nemsoká megnézetem, szerencsére nem munkábajárásra vagy hasonlóra használom. Remélem nem kerül majd sokba.

Köszi.

júl. 5. 20:51
 4/6 anonim ***** válasza:
Általában ami kuplung/váltó/motor téma, az nem szokott "olcsó" lenni.
júl. 5. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Ilyen hangot nekem is adott a kuplung, néha csikorgott, hátramenetben reccsent mintha félreváltottam volna, de ez a zörgés is nem az első indulásnál jelentkezett /értem itt hogy tolatva jutok ki a kapun/ hanem amikor már utána kétszer háromszor tolattam. De nekem már meg is adta magát,már a szervízben van.
júl. 9. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Lemaradt: szerintem nem normális és ne várd ki hogy megadja magát a kuplung.
júl. 9. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!