Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nem szabad mindig...

Seila kérdése:

Miért nem szabad mindig csurig tölteni az autó tankját?

Figyelt kérdés

Olvastam a neten hogy nem tesz jót az autónak. Mindegy hogy az adott autó benzines vagy dízel?

Azért mert vákuum keletkezhet, így akadozhat az üzemanyag ellátás a motornak?

Én mindig csak kattanásig szoktam tankolni.

Benzines autóm van.


júl. 2. 20:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%

Valamennyit tágulhat a kinti magasabb hőmérséklet miatt, de ez minimális.

Semmi gondot nem okoz, vákum se keletkezhet, van minden üzemanyagtartályon egy szuszogó ennek meggátolására.

júl. 2. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
84%

Állítólag a hőtágulás miatt. A földben lévő tartályban elég hűvös van. A tűző napon meg 60 fok. A tankan lévő 50 liternek ekkora hőmúlönbség hatására nem jelentéktelen a hőtágulása.

Na, én meg mindig betöltőnyílásig töltöm. De! Nem a két sarokra futkosó átlagos felhasználó vagyok. Minidg indulás előtt töltöm tele, közvetlenül utána meg letolok 500 km-t. Tehát nem tud hőtágulni, mert azonnal fogyasztom is ki. Nem az van hoyg teletöltöm és utána rohasztom fél délután, vagy esetleg napokig a lakótelepi parkolóban a tűző napon. 19 éve így csinálom. Eddig soha semmi problémát nem tapasztaltam ebből egyik autómnál sem.

júl. 2. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ìgy igaz, meg a tankolo fej is ugy van kitalálva hogy amikor csattan akkor még marad egy kis hely a tetején
júl. 2. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
41%
Még senki sem találta el a valós okot. Az EVAP rendszer miatt nem szabad ilyet, ha belemegy az üzemanyag, akkor jó drága cserélni és marha rossz helyen van. Ez a nagyon régi autókban nincs, amelyikben van, azoknál sem mindig folyik be, de ha befolyik az durva költséget tud generálni. Ha lekattan a pisztoly akkor ki kell venni és visszarakni a helyére. Mellesleg az a plusz egy liter miért is számít amit még bele tudnál nyomkodni?
júl. 2. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
44%

Ezért:


https://www.youtube.com/watch?v=f3cvCT0E6jw


Ha az elfogyó üzemanyag helyét nem tudja a levegő átvenni, akkor vákuum keletkezik. Az meg így összeroppantja a tartályt.

júl. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
júl. 2. 22:37
 7/11 anonim ***** válasza:
57%
Ha annyira töltöd, ahol a töltőpisztoly kattan, akkor semmi gondod nem lesz vele, sőt, idióta is, aki nem teletankol. Azt nem érdemes csinálni, hogy afölött még csepegtetsz bele még többet, mert úgy látod, hogy fér még bele.
júl. 2. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
#2 Mondjuk pont a tank rohad attól, ha hosszabb ideig tárolod úgy, hogy csak félig van. Motorosok nagyon jól tudják, hogy amikor télire eltesszük, akkor azt teletankkal tesszük.
júl. 2. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

#8, ezt most nem értem... Miért rohadna el a tankom. Én nem írtam olyat, hogy fél tankkal hónapokig aszalom benne az üzemanyagot. Na meg a műanyag, hogy a fenébe tud elrohadni?! Utoljára a 2101-es Ladámban volt fém tank. Az utóbbi 25 évben minden autómnak műanyagból volt a tankja.


"Mellesleg az a plusz egy liter miért is számít amit még bele tudnál nyomkodni?"

Nálam az a plusz egy liter, kb. 3 liter. És azért számít, mert mint írtam 500 km-es utakon járok. Oda-vissza 1000 km. Ezt pont meg tudom tenni tankolás nélkül úgy, hogy a végén a biztonság kedvéért pár liter marad a tankban. Ha nem "nyomkodom" tele, nem szeretnék orosz rulettet játszani, hogy vagy elég lesz, vagy nem, attól függően, hogy hát- vagy szembeszél van. A pályán meg nem szeretnék durva felárért tankolni. Igen, egy alkalomtól nem halnék éhen. De egy évben 50-szer teszem meg ezt az utat. 50-szer nem szeretnék felárat fizetni. Se kannázni, se külön kitérőt tenni valami településre, csak azért hogy út közben vasárnap éjjel tankoljak.

De mint írtam, nem általános a felhasználási szokásom. Aki pl városban futkos, annak nem követendő példaként írtam.

júl. 3. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szabad csurig tölteni, csak nem célszerű.
júl. 3. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!