Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nem szabad járó motorú...

Miért nem szabad járó motorú autóba benzint tölteni?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert benzinkúton láttam ezt kiírva, és kíváncsi lettem mi történne, ha valaki úgy töltené bele a benzint, hogy megy a motor?
2015. nov. 1. 08:47
 1/8 A kérdező kommentje:
Amúgy hülyének nem kell nézni, ha esetleg hülye kérdés, nekem nincs autóm, nem tanultam még vezetni se, nem értek ezekhez.
2015. nov. 1. 08:48
 2/8 Tomcatters ***** válasza:
Mert veszélyes is lehet ,amig megy az autó az elektronika is működik, tűzveszélyes, másrészt, meg semmi értelme , általaban a tankolas tobb percig eltart, azalatt fölösleges3n fogyasztod az üzemanyagot.. pl nekem amig gyujtas alatt van az autó ki sem tudom nyitni a toltő ajtót. Benzinkutakon is alt kivan irva, hogy TILOS jaro motornal tankolni .. :)
2015. nov. 1. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

-simán lehet járó motorú autóba tölteni benyát,semmi nem fog történni vele,

-de tilos

-ugyanaz mint a buszon : A vezetővel beszélgetni tilos ; ugye ott sem történik karambol ha beszélsz a vezetőhöz,de mégis tilos-tiltják .

2015. nov. 1. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Lehet igen, és nem fog semmi történni. Csak tiltják.
2015. nov. 1. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A mai modern autóknál, ahol a tank hátul van a motor pedig elől, már nem veszélyes. Emlékszik valaki még a Trabantokra? Azoknak a tank a motortérben volt. Vagy a 40-es években készült kocsikban is még nem volt üzemanyag szivattyú. Hanem ejtőtartályosak voltak. Vagyis a motor felett volt a tank. Azok nagyon balesetveszélyesek voltak. Még álló motornál is könnyen lángra lobbanhatott a mellé csöppenő benzin.
2015. nov. 1. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ahogy írták valószínűleg semmi nem történne. Ennek ellenére a veszélyes és fokozottan veszélyes anyagok kezelésére szigorú előírásokat vezettek be, hogy megelőzzenek minden lehetséges bajt. Lehet, hogy az első 1 000 000 tankolásnál nem történik semmi gond a következőnél meg valaki sikeresen felgyújtja a benzinkutat :D

Ezt az egye esetet pedig úgy lehet megelőzni, ha mindenkire érvényes szigorú előírásokat hozunk.

2015. nov. 1. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Biztonsági óvintézkedés. Valószínüleg semmi sem történik de bizonyára történt már. Le is írták régen más volt a gépkocsik felépítése. S azért van kiírva mert ha te mondjuk nem állítod le és akkor ha történik valami nagy valószínűséggel elővesznek érte.
2015. nov. 1. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Emlékszem,régen még műanyag kannába is "tilos"volt tankolni.

Ma pedig csak műanyag kannát lehet kapni:-)))

2015. nov. 1. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!