Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egyszerű átszokni egy személya...

Egyszerű átszokni egy személyautóról pickupra?

Figyelt kérdés
Jelenleg egy Golf 5 kombit hajtok naponta, viszont a munkámból kifolyólag ideálisabb egy pickup, mert az utánfutóra szűkösen fér a rakomány. A közlekedéssel nincs problémám, illetve utánfutóval is egész magabiztosan tolatok. Azonban gyakran elég szűk helyekre kell menni és aggódom, hogy egy nagy tengelytávú magas autóval mindez nem lesz olyan egyszerű.
tegnapelőtt 19:28
 1/8 anonim ***** válasza:

Szokás kérdése. Világéletemben kis személyautót vezettem. Aztán a Postán alámraktak egy nagy Craftert és elküldtek olyan dombra épült faluban olyan utcákba, ahol megfordulni nem, csak tolatni lehetett úgy, hogy mindkét oldalon a sövényt súrolta a tükör. Középső visszapillantó tükör meg a zárt furgon esetében nincs.

Meg lehet szokni. Meg kell ismerni a területet, aztán nem lesz gond.

tegnapelőtt 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem vészes, csak nehezebb parkolóhelyet találni, ahova beférsz. A többi szinte ugyanaz.
tegnapelőtt 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha utánfutóval tudsz tolatni, akkor semmivel nem lehet gondod.

Én kezdőként egyszer utánfutóval bementem egy kanyargós kb. 200m hosszú zsákutcába.

Kb. háromnegyed órába telt, míg kitolattam belőle.

tegnapelőtt 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Normál személyautóm van, még csak nem si SUV. Golf 5-höz hasonló. A munakehelyemen a 2010-es évek végén egy Mitsubishi L200-ast hajtottam. Nekem nem okozott különösabb traumát. Magasabban van az autó orra, kicsit magasabban ülök. Cserébe szűkösebb az utastér. A laprugók meg nem a legkomfortosabbak. Volt kapcsolható 2 és 4 kerék hasjtás, differenciálzár, meg felező. Nagyjából ebben tért el egy sima személyautótól. Különösebben szoktatnom sem kellett hozzá magamat.
tegnapelőtt 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nehogy már probléma legyen, hogy 40 centivel nagyobb a tengelytávja, mint a másik autónak.
tegnap 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A magas autóval is pont úgy belehet menni szűk heyre.

Sőt még könnyebb is mert jobban szét lát az ember.

Ugyan az mint a másik személyautó.

tegnap 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem sokkal hosszabb az, észre se venni. Max. a magasságra figyelj, ha bemész vmelyik áruházi parkolóba, és van kint korlátozás.
tegnap 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha utánfutóval tudsz ügyesen tolatni, szerintem nem lesz gondod. Én amióta az eszemet tudom, a középső tükröt személyautóban sem használtam, tolatáskor csak akkor fordulok hátra, amikor zsákutcából nagy sebességgel tolatok ki, amúgy manőverezéskor csak tükörből csinálom. Ráadásul teherautókon több és másabb tükör van. Ford Transittal ügyesebben tolatok, mint a családi autóval, pedig én aztán igazán balf*sz vagyok.
tegnap 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!