Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan tudom felvenni a...

Hogyan tudom felvenni a kapcsolatot egy régebben eladott autóm jelenlegi tulajdonosával?

Figyelt kérdés
Több éve eladtunk családból egy autót, most szeretném visszavásárolni. Azt tudom róla, hogy jelenleg forgalomban van. Mióta eladtuk több tulajdonost váltott. Okmányirodában voltam, nem tudnak segíteni, elhajtottak... Hogyan tudnám a tulajdonossal felvenni a kapcsolatot? Kinek mi az ötlete!?

tegnapelőtt 14:01
 1/10 anonim ***** válasza:
87%
Sehogy. Sem a személyazonossága után kutakodni nincsen jogod (konkrétan illegális, szóval örülj, hogy nem hívtak rád rendőrt az okmányirodában), sem visszakérni/vásárolni az autót. Semmi közöd sincsen sem az autóhoz, sem a tulajhoz.
tegnapelőtt 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
82%
Facebook típuscsoportba beírod a rendszámot hátha ott az ember.
tegnapelőtt 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
87%
Kiírhatsz kereső posztot pl. Facebookon és ha akar jelentkezik, de ha olyan jó az, akkor úgysem fog.
tegnapelőtt 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
78%
Eszembe jutott egy olyan, hogyha ugyanaz a tulaj most is mint eladásod után, akkor ott a címe az adás-vételin, odamész és megkérdezed eladó-e. Ha azóta eladta, akkor is meg tudod kérdezni őt hogy kinek adta el, hátha elmondja.
tegnapelőtt 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:

Valóban az az egy megoldás van, hogy kiírsz mondjuk az adott típus FB csoportjába egy posztot, hogy XY rendszámú, X éve eladott autódat visszavásárolnád. Kicsi az esélye, hogy jelentkezni fognak, de a remény hal meg utoljára...

Okmányirodában, és hasonló helyeken nem adhatnak információt személyes adatok védelme miatt. Csak úgy hívogatni az utánad következő tulajdonost vagy rajta keresztül valakit, abból szintén elég kellemetlen helyzetek lehetnek. Én nem firtatnám. Értem én, hogy szép emlékek kötődnek az autóhoz, meg hasonló, de egyszerűbb venni inkább egy másik ugyanolyan példányt.

tegnapelőtt 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ez az egyetlen megoldás

[link]

tegnapelőtt 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
36%

Hát nem is tudom mit tennék, de bizonyára elhajtanám.

Értem én, hogy érzelmi háttér, meg családi örökség és bármilyen más hablaty.....de ez engem nem érdekel.

Gondoljunk bele:

Az autó az én tulajdonom, nem akarom eladni, és akkor valaki bejön az utcáról és meg akarja vásárolni?

Furcsa!

tegnapelőtt 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
48%

Lehet, hogy furcsa, de nem ez a kérdés.

A nyilvántartó a rendszám alapján el tudja érni a jelenlegi tulajdonost. Értesítik, ki keresi és miért. Az ő döntése innen. Ha elfogadja a keresést, megkapja a kereső személy adatait.

Ha elutasítja (vagy nem találják meg), akkor a kereső sikertelenségről kap jelzést. Tehát nem tudhatja, hogy eredményes volt a keresés, de elutasították, vagy meg sem lelték az illetőt.

tegnapelőtt 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#8.

Az más, hogy a nyilvántartó egy anonim megkeresést jelez, amre ha akar válaszol.

A válaszom arra az esetre szólt amit pl. #4 írt, hogy odamegy és megkérdezi.

Te örülnél ha valaki kéretlenül becsöngetne?

(#7 voltam)

tegnap 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#6, ne amit linkeltél, az kb. semmire sem jó:

"Jogosultak köre

magánszemélyek

jogi személyek és jogi személyiséggel nem rendelkező szervezetek,

amennyiben igazolják az adat felhasználásának célját és jogalapját."


Hol a jogalap? Az nem jogalap, hogy hiányzik a régi autó.


valamint:

"A kérelemnek tartalmaznia kell:


az igényelt adatok pontos felsorolását

az adatok felhasználásának célját és jogalapját

a keresett személy azonosítására alkalmas természetes személyazonosító adatait (neve, születési helye, ideje, anyja neve), vagy a nevét és a kérelmező által ismert lakcímét (településnév, közterület elnevezés házszám)"


és ugye pont a nevét, címét nem tudni.

Szóval a linkelt oldal nem erre való.

tegnap 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!