Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Használt autót szeretnék...

Használt autót szeretnék vásárolni, viszont az autó jelenlegi tulajdonosa nem íratta át a nevére. Megoldhatóak-e a következő dolgok? (tovább lent)

Figyelt kérdés

Több kérdésem van, úgyhogy felsorolom:

1.) hogy ha megvenném az autót, az átírását 2x kell kifizetnem?

2.) az autó forgalmija nincs meg viszont a törzskönyve megvan, átírásnál ez probléma-e?

3.) az autón nincs műszaki, nincs is olyan állapotban, hogy átmenjen rajta és restauráció miatt kb. fél év kéne hozzá, hogy rendbetegyem így viszont nem tudom átiratni. Meg lehet valahogy oldani?


2010. nov. 20. 13:22
 1/2 anonim ***** válasza:

helló


1 nem kell 2* fizetned az átíratási költséget.Én is így vettem autót hogy az előző tulaja nem írta át.Csak 1 * kellett fizetnem!

2 a forgalmit nem ártana az előző tulajnak pótolnia.Okmányirodában lehet újat csináltatni.Ja és eredetiség vizsgára kell a forgalmi de akkor még nem a te neveden lesz az autó így nem tudod majd megcsináltatni.

3 miért ne tudnád átíratni??Nem számít hogy az autó milyen állapotban van.Ha megvannak az okmányok akkor áttudod íratni a nevedre persze eredetiség vizsgára egy kicsit költséges lesz eljuttatni ugyanis műszaki nélkül nem vehetsz részt a forgalomba így csak trélerrel tudod a vizsga helyre szállítani.

Ja és érdemes ideiglenesen kivonatni a forgalomból mert így nem kell rá fizetned biztosítást!

Amúgy meg én a te helyedben meggondolnám hogy megvegyem e mert elég sok pénzedbe kerülhet a felújítása meg a szállítása stb.

2010. nov. 20. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Útvonalengedéllyel meglehet oldani, 3000ft 3 napra és amúgy traileres szállítását is megtudom oldani de köszönöm, hogy szóltál :)
2010. nov. 20. 14:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!