Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vettem egy autót és tanácstala...

Vettem egy autót és tanácstalan vagyok felni vásárlás témában, tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

A napokban vásároltam egy 2014-es Lexus IS250-et amihez gyári felnit kaptam téli 205/55 R16 gumival.

Mivel nyár van így minél hamarabb szükségem lenne egy nyári szettre, amihez felnit is vásárolnék.

Új vagyok a témában így kicsit dilemmában vagyok, szükségem lenne segítségre egy-két dolog tisztázásában.

Nos, a gyári adatok alapján, ami a B oszlopon is fel van tüntetve a következő opcióim vannak:

- 205/55 R16 7J ET45


- 225/45 R17 7,5J ET45


- Előre: 225/40 R18 8J ET45

Hátra: 255/35 R18 8,5J ET50


A kérdések a következők:

1. Ha nem gyári felnit veszek, hanem akármilyen más gyártóét (pl. BBD, OZ, AEZ), az illegális? Kerülhetek összetűzésbe a rendőrökkel, vagy ez legális?


2. Mindenképpen R18-as felnit szeretnék, de viszont 225 széles gumit szeretnék előre és hátra is, annak ellenére hogy hivatalosan 255 van megadva hátulra.

Ezt megtehetem? Rendőr mit szólna hozzá?


3. A hivatalos ET szám ET45 (a 205-ös abroncs miatt nagyon bennt vannak a kerekek, nem a legszebb), lehetséges-e ennél kisebb ET számos felnit venni (pl. ET40), ami által egy kicsit kintebb kerülnének?Mennyire kínozná ez a futóművet?


4. Nem gyári felni esetében mi a helyzet a biztosításokkal baleset esetén? Előfordulhat hogy nem fizet a biztosító a sérültnek (és nekem kell önerőből), ha én okoztam a balesetet és meglátják hogy nem gyári a felni, majd ráfogják hogy emiatt történt a baleset? Fordítva mi a helyzet, ha valaki belém jön, az ő biztosítója fog fizetni nekem?

Casco esetében mi a helyzet? (Jelenleg nincs az autón, nagyon drága)


5. Bónusz

Összességében mit gondoltok, mi az amire a leginkább oda kell figyelni felni vásárláskor? Hogyan állnak a rendőrök vagy a műszakiztatók ezekhez a dolgokhoz, van miért aggódnom?


Válaszokat előre is köszönöm!



júl. 1. 00:06
 1/6 anonim ***** válasza:
Csak gyári méretet ajánlok mindenből. Mérnökök kiszámolták mi a jó az autóhoz, futóműhöz, komforthoz, lehetőleg te ne akarj okosabb lenni náluk. Tényleg meg fogod bánni ha eltérsz, tapasztalat.
júl. 1. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Mindenképp olyan ET-számút vegyél ami nem lóg ki a kerékjáratból mert azt beíratni sem lehet és még a forgalmid is ugrik...(Nekem most is kilóg a kerékjáratból XD)A lyukosztásra figyelj...Amúgy be lehet íratni forgalmiba..Azt nem értem miért akarsz rá kissebb gumit?
júl. 1. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem olyan nagy gond ez, mert a magyar utakra csak a ballonos gumi a jó.

Minél kisebb a per annál jobban ráz , döcög az autó és hamarabb szét veri a futóművet.

júl. 1. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

A 2-esnek:

Azért akarok keskenyebb 225-ös gumit hátulra, mert egy 208 lóerős autóra szerintem indokolatlan a 255. Viszont az R18-hoz is ragaszkodnék.

Mérettáblázatban benne van hogy mehet rá ilyen, csak konkrétan az nem hogy hátulra mehet-e kisebb, de tudtommal csak a váltóméretre kell figyelni és akkor nincs gáz.

júl. 1. 14:28
 5/6 anonim ***** válasza:

5mm plusz a felniben nem sok. Igaz nyomtávban az

már 2x5=10, de az se vészes.

Keskenyebb gumit felrakhatsz a gyárinál, szélesebbet nem feltétlenül.

júl. 2. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Igen a váltóméretre kell figyelni inkább, bár nekem a T4-es transporteremen is hátsó BBS felnin 255-ös gumi van csak R17, de 19-eset szeretnék majd meg ennek a 28-as ET-jével ki is lóg nekem a kerékjáratból amiért elvehetik a forgalmit...

[link]

[link]

[link]

ma 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!