Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A ZIL-ek, Krazok miért tűntek...

A ZIL-ek, Krazok miért tűntek el sokkal korábban, mint az IFA?

Figyelt kérdés
Amikor gyerek voltam, a 2000-es években, rengeteg IFA volt az utakon, szinte mindenhol még IFA-t használtak. De Krazt, Zilt én még soha életemben nem láttam.

jún. 30. 15:35
1 2
 1/14 Mad Max2 ***** válasza:

Kraz, kb csaka honvédségnél volt


Zil rengeteg volt(ZIL-130 as főleg) de mivel méga diesel verzió is qwa sokat fogyasztott 90 után szinte azonnal szanálta mindenki aki csak tehette

jún. 30. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Mert IFA-ból sokkal több volt itthon a tsz-ekben, meg mindenhol máshol. ZIL meg Krazt csak a honvédségben, rendőrségben használtak.
jún. 30. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
20%

ZIL csak benzines volt és ezek nagyon sokat fogyasztottak.

Na meg nagyon gyengék voltak, az 5 tonnás pótkocsit alig bírta húzni .

jún. 30. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Mad Max2 ***** válasza:
58%

#3


nem csak benzines ZIL ek voltak

jún. 30. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
67%
A diezeles Zil-ek utólagos átépítések voltak. A benzines Zil-ek sem olyan nagyon sokat fogyasztottak, mint amit elszámoltak rájuk. Sokan jártak Zil-re elszámolt benzinnel.
jún. 30. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Sőt, kétféle dízel motorral is szerelték, 4 hengeres ifa, meg 6 hengeres dac motorral. Régen sok volt belőlük.
jún. 30. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Anno MHSZnél is sokan ZIL-en tanultak. Amúgy igen, ette a benzint, de tényleg nem annyit. Sokan kilopták a naftát, és bizniszeltek vele.
jún. 30. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Én egy olajcégnél dolgoztam 30-35 éve, és sok Zil volt nálunk. Egy részén talajfúró berendezés volt, és tartálykocsik is voltak, mivel víz is kellett a fúráshoz. Egy Kraz is volt, igazi kuriózum. Hatalmas dög volt. Persze nem hiányozhatott az UAZ, Gaz-66 és a Lada Níva se. 2000 körül még használtuk őket, de lassan egy környezetbarátabb technológia kiszorította a piacról ezeket. Talán még pár kútfúró használ Zil fúrókat.

[link]

jún. 30. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
50%

4. Nehogy megmagyarázd már.


Csak benzines volt !!!

Majd bele kókányoltak IFA motort.

jún. 30. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
* meg dac motort is.
jún. 30. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!