Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért ad ilyen hangokat az autó?

Miért ad ilyen hangokat az autó?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kb fél hónapja vettem egy Honda Accord 2.0 benzines 155 lovas gépjárművet. Pár napig hibátlanul működött, a szerelőm próbálta ki, szerinte ritka szép hangja és futóműve van, korróziómentes és megkímélt példány.

Nagyjából egy hete kezdődtek a dolgok, először a kuplung csúsztatásakor, elinduláskor jelentkező csörgő hang (mint amikor elmegy melletted egy szakadt Merci, nem szép hang), nem minden elindulásnál, de a legtöbbnél. Néha az auto úgy dönt, hogy rángat… 3-asban, 2.5 ezres fordulatnál, mint mikor le akar fulladni az auto.

Utána jelentkező probléma az utastérben és motortérben is hallható sípoló, fütyülő hang. Olyan fütyülés amikor még nem tud az ember fütyülni, de már alakul. Gázadásra, menet közben arányosan hangosabb lesz, turbó nincs az autóban. A mai napon először fedeztem fel, ahogy 15 perc út után olaj?! szerű szagot éreztem amikor kiszálltam a kocsiból.

Mindenképpen látni fogja a szerelő, de jelenleg nem érem el, szabadságon van még 1-2 hétig.

Tippek, gondolatok akinek hasonló tapasztalata van ezzel az autóval?

Köszönöm!


tegnapelőtt 08:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Kartergáz-rendszer. Azért sípol, mert gatyán van a lecsapató szelep. Olajszagot is megmagyarázza. Érdemes mihamarabb cseréltetni az egész rendszert. Lehetőleg gyárira.
tegnapelőtt 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A csörgésre is lehet magyarázat?
tegnapelőtt 08:42
 3/4 anonim ***** válasza:
Hát lehet pár dolog. Pl. szíjtárcsa, fals levegőt is szívhat valahol és valahol folyhat az olaj a kipufogóra, de akár lehet kuplungban is szétesve valami. Látatlanban így szinte lehetetlen diagnosztizálni, de ha van egy kis műszaki érzéked, akkor tudod ezeket ellenőrizni. Legkönnyebb ha motortérben húzkodod a gázt és hallgatózol, hogy úgy van-e ilyen hang, ha nincs, akkor kuplungra tudok tippelni. Ha van, akkor hallod honnan jön.
tegnapelőtt 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

#2


Ha a sípolásra gondolsz, arra igen.

tegnapelőtt 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!