Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A forgalmi engedélyt az...

Johnny. kérdése:

A forgalmi engedélyt az autóban kell még tartani? Szokta még kérni a rendőr?

Figyelt kérdés
jún. 24. 16:17
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm a válaszokat! Ezzel az autóval amivel kapcsolatban írtam a kérdést nem fogok külföldre menni, csak a szomszéd városokba szóval a határátlépés veszélye nem fenyeget! 😅
jún. 25. 14:18
 12/26 Seila ***** válasza:

11


Akkor jó, megnyugodtam. :D

jún. 25. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
79%
Nem fognak megbüntetni, de mi van ha koccansz? Fejből ki tudod tölteni a kék-sárgát?
jún. 26. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:

13.

Gyengébbek kedvéért: a kék-sárga kitöltése semmilyen esetben sem kötelező.

Amúgy be van fotózva a telóra, meg app is van rá, ahova előre beírhattad.

jún. 26. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
Attól, h nem kell magadnál tartani, azért érdemes. Legalább telóban legyenek meg ezek a doksik, sose tudni, mikor kellhet.
jún. 26. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 horex ***** válasza:
14/A gyengébbek kedvéért, nincs mindenkinek, nekem sincs, mindenttudó telefonom
jún. 26. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

16.

Még gyengébbek kedvéért:

- amint írtam semmi nem kötelez a kék-sárga kitöltésére, ilyen jogszabály nincs, tehát ehhez nem kell,

- a rendőr meg a személyid és a rendszám alapján is le tud kérni mindent.

Akkor tehát mihez kéne neked akár forgalmi, akár jogsi, akár telefon?

jún. 26. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
47%

A leggyengébbek kedvéért:

A kék-sárgát valóban nem kell kitölteni. De jó ha van. Ha én vagyok a hibás és te nem akarod kitölteni az ok. Aztán majd azt mondom a biztosítónak, hogy én nem így emlékszem. De ha te akkor biztosan kitöltöm. Ha nem írod alá rendőrt hívok és rábaxol. Mert ha nem volt személyi sérülés, akkor majd azt mondom, hogy kutyára meghúztam a nyakam. Innentől meg mehetsz a bíróságra.

Az meg hogy mi van befotózva a telefonodba, nem érdekel. Photoshopos is lehet.

Úgyhogy ne hordjatok iratokat az autóban. Én fogok. A telefon 20x akkor súlyú, de mindenhol ott van.

jún. 26. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

18.

Végül a legesleggyengébbek kedvéért: nem csak, hogy nem kötelező kitölteni, de nem is ér semmit, úgyhogy azzal kitörölheted. Felőlem a TEK-et is kihívhatod, jogszabályi felhatalmazás hiányában ők sem tudnak kötelezni rá.

[link]

A telefonban meg semmi értelme photoshoppos képet tenni, pont az a lényege, hogy van egy száma, onnantól kezdve a rendőr lekéri, hogy mi van a szám mögött, és természetesen rögtön kiderül, ha az nem a kocsié.

A telefonnal meg telefonálni is lehet, de te ne vigyél, mert nehéz és nem bírja el az autó, bár nem tudom, akkor min fogod rámhívni a rendőrt.

jún. 26. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
Megértetted. Ha hibás vagy és nem akarsz rendőrt, akkor nehezebb elkerülni.
jún. 26. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!