Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen kötelező költségei...

Milyen kötelező költségei vannak egy autónak?

Figyelt kérdés
Érdekelne, hogy milyen kötelező költségei vannak egy autónak és mennyibe fájnak a kötelező költégek. Például friss jogsisként mikre számítsak? Évente mennyi a biztosítás, súlyadó. stb. Átlag árokról beszéljünk. De példának felhozok egy Suzuki Swit 1.0 autót! :) Pl:. Hány évente kell egy autót elvinni műszakira és mennyi a műszaki? Ilyenekre gondolok. Válaszaitokat előre is köszönöm.
jún. 24. 11:30
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Elméletileg minden évben csökkenne valamennyit. De van, hogy a biztosítók emelnek a díjaikon.

Érdemes minden évben újrakalkulálni a biztosítási évforduló előtt.

Senki nem fogja tudni megmondani, hogy neked személy szerint öt év múlva mennyi lenne.

jún. 25. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Mi az aminek az ára csökkent ebben az országban az utóbbi években?! Nekem nem sok ilyen jut eszembe.

6 éve vettem egy párhuzamos üzemeltetésű autót. Emiatt ez A00-val kezdett. Nem vagyok friss jogsis, nem is Budapesten lakom, így ekkor arra 46.000Ft volt az éves kötelezőm egy összegben előre utalva. Káreseményem nem volt. Folyamatosan emelkedett a bónuszom. Most B06-ben tart. Minden évben ha nem is sokkal, de pár ezer forinttal nőtt a díjam. Amikor volt jobb ajánlat mindig átkötöttem máshova. Így tartok most 62.000-nél.

A másik autóm 12 éve van nálam. Ez volt az első saját autóm A00-val kezdett, már B10-ben van. Ez annyira nem releváns, mert azóta elég sok minden változott a biztosítási díjak terén, pl. megadóztatták, amit 100%-ban az ügyfelekre hárítottak, meg volt azóta nem kevés infláció is. A00-ban 24.000-et fizettem, most B10-ben 40.000-et.

Az adó sem valószínű hogy csökkenne. Annak már örülhetünk, ha ugyanannyi marad.

Műszaki vizsga, szervizköltségek árának csökkenését sem indokolja semmi. Sőt, valószínűbb hogy hosszú távon inkább emelkedni fog.

Az autópályadíjakat évente emelik. Csökkenésre én nem emlékszem.

jún. 25. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!