Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Túltöltött fékfolyadék tartály...

Túltöltött fékfolyadék tartály okozhat kárt a fékrendszerben?

Figyelt kérdés
Télen cseréltem fékbetéteket, max-ra be lett állítva a szint viszont a 38°c-ba megtágult és a betöltő sapka alól kifolyt egy kevés.
jún. 24. 09:27
 1/5 anonim ***** válasza:
90%
Fékrendszerben nem de a tartály alatt amire ráfolyik, arról lemarja a festéket.
jún. 24. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A motortérben nem 38 fok van hanem jóval több.

HA a maxra van töltve akkor se szabad kifolyni neki.

Mást rontottál ott el.

jún. 24. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szívd le a felesleget egy fecskendővel. Zárd le a tartályt és locsold le a környékét sima csapvízzel, az semlegesíti a fékfolyadékot. Így nem mar meg semmit a tartály alatt.
jún. 24. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Eddig semmi gond nem volt nem tudom mit ronthattam el. Lelocsoltam vízzel és beállítottam a szintet. Köszönöm!
jún. 24. 10:52
 5/5 krwkco ***** válasza:

"a szint viszont a 38°c-ba megtágult és a betöltő sapka alól kifolyt egy kevés."

A fékfolyadék alig változtatja a térfogatát a meleg miatt. És fékezéskor inkább csökken a szint a tartályban, mint nő.

Viszont, ha gáz van benne vagy gőzzé válik, akkor a folyadéknak több térfogat kell. Lehet, hogy már túl sok vizet tartalmaz a fékfolyadékod és egy kicsit felforrt. Az előírások szerint két évente kellene cserélni. Ennél idősebb?

jún. 24. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!