Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a helyzet jelenleg a...

Mi a helyzet jelenleg a magyar használatautó piacon? Csak én látom úgy, hogy most kicsit beállt?

Figyelt kérdés
Elég régóta figyelem a 2-3 milliós kategóriát, de úgy veszem észre, hogy mostanában nem nagyon pörög a piac. Sok a régóta eladó autó és kevés az új hirdetés. Más is ezt tapasztalja?

jún. 23. 21:35
 1/10 anonim ***** válasza:
5%
Nem foglalkozom használt autókkal.
jún. 23. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönjük az értelmes és hasznos választ. Ja nem neked…
jún. 23. 22:43
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nincs az embereknek tartalék pénze. 2M-3M kategóriában ha valaki eladja ahhoz általában tenni szokott 1M-2M-t. Fiatalabbra tudja lecserélni.

Nincs hozzá tartalék akkor felesleges 8-12 éves autó után ismét 8-12 évest venni.

jún. 23. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Mostanában szinte semmit sem vesznek az emberek, csak a létszükségletet meg talán a hobbijukhoz amit muszáj. Nem tudom miért van ez.
jún. 24. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Valóban beállt a piac. Nem is csoda, az emberek pénze fogy a megélhetés pedig egyre drágább lesz.
jún. 24. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Lassan kezdik felélni a tartalékokat a családok és ezért van ez.

De ha így megyünk akkor lesz ez még rosszabb is.

jún. 24. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

Nincs itt semmi probléma a használtautó piac évek óta kifogástalanul üzemel.


Ismered a régi mondást: "..amíg lósz@r van, addig veréb is van.." 😃

jún. 24. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Morzsi007 ***** válasza:

Jó pár hónapja, fél éve közel nézegetjük az autókat, inkább én, páromnak kellene egy kis kocsi, mert a jelenlegi 26 éves és a végét járja.

Rengeteg olyan van, ami fél éve még mindig eladó. Ez azért van, mert túl van árazva minden, de lejjebb nem vinnék az árukat, 8-15 éves nem kevés km-rel, gyenge alsókategóriás között is több millió Ft-ot képesek elkérni.

1-2M-ról indultunk, aztán már 5M Ft-os autót próbáltam, de mikor mentem vele, egyszerűen nem volt semmi olyan dolog, ami nekem megért volna annyi pénzt egy kis használt autóban. Pofátlanul sokat kérnek ezekért, meg is érdemlik, hogy rajtuk maradjon. Majd talán észbe kapnak. Vagy a vásárlóknak kell lenyelni a békát és fizetni többet.

jún. 26. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
53%
Nagyon dragak lettek az autok es az embereknek nincs pluszban 1-2 milliojuk hogy lecsereljek az autoikat fiatalabbra. Keresel pl 350-et es abbol teszel felre akkor sok ido mire osszejon annyi penz hogy lenyegesen fiatalabb autora cseréld a mostanit.
ma 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Mostanában szinte semmit sem vesznek az emberek, csak a létszükségletet meg talán a hobbijukhoz amit muszáj. Nem tudom miért van ez."


A KSH szerint azért van, hogy nem vásárolnak az emberek, mert a megtakarításaikat növelték, átlag tízen pár millióval. :D Meg persze a Soros, Brüsszel, Gyurcsány, meg a háború miatt...

Amúgy érdekes dolog ez, mert a használt kocsik ára is megy egyre feljebb. Ha nincs kereslet és el akarják adni, akkor nem csökkenteni kellene az árakat? Legalábbis nekem ez lenne a logikus. Én ennél magasabb árkategóriában nézegetem a hirdetéseket. Egyelőre semmi konkrétum, csak az egyik autómat gondoltam lassan fiatalabbra cserélni egy-két éven belül. Ami jó vételnek tűnik, azt elmentem könyvjelzőként későbbi referenciának. Ha rákattintok kb az egy-két hónapja elmentett linkekre, 10-ből 7-8-szor azt látom, hogy "nincs ilyen hirdetés".

ma 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!