Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Benzines autónál a kipufogóban...

Benzines autónál a kipufogóban található minimális korom mindenképp az olajfogyasztás oka?

Figyelt kérdés
1.6 benzines focusom van, valamennyire kormos a kipufogó, főleg akkor ha jobban pörgetem a motrot. Van a családban egy régi polo és egy régi megane szintén benzinesek és olyan tiszta a kipuffjuk hogy enni lehetne belőle. Őszintén nem veszem észre az olajfogyás jeleit, és nem is látom hogy füstölne az autó. 245 ezer km van benne!

jún. 23. 19:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem, lehet annak is a jele, hogy nem égeti el rendesen az üzemanyagot vagy rossz/gyengélkedik a katalizátor. Egyik sem jó jel, de 20 éves autónál elfogadható is lehet. Az az igazi ha enni lehetne róla. Katalizátor nélküli 25-30 éves autóknál normális egy kevés korom.
jún. 23. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Annak van még valami jele ha nem égeti el rendesen az üzemanyagot? Láttam már olyan benzinest aminek ettől sokkal kormosabb volt.
jún. 23. 21:15
 3/12 A kérdező kommentje:
Mondjuk ez a focus “csak” 14 éves.
jún. 23. 21:16
 4/12 anonim ***** válasza:
Ha 10 000 km-en megeszok egy liter olajat, akkor meg van az ok
jún. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nemrég vettem az autót. 5 ezer kilómétert tettem bele, semmit nem fogyott az olaj, szerintem az 1 liter olajfogyás szemmel jól látható a nívópálcán.
jún. 23. 21:53
 6/12 anonim ***** válasza:
#2 Pl. többi ilyen autóhoz képest sokat fogyaszt, akár fuldoklik alacsony fordulaton, nedves a kipufogó belseje egy utazás után stb.
jún. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
8,3 az átlagom városban. Semmi ilyet nem tapasztalok.
jún. 23. 22:04
 8/12 Morzsi007 ***** válasza:

#6. Mitől lesz nedves a belseje a kipufogónak? Nagyobb szívó benzines autóm van.

Nekem is kormos, már így vettem, sok rövid távú használat, olaj nem fogy belőle, fogyasztás rendben van.

jún. 24. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
#8 Ha kitörlöd és megszagolod kiderül, hogy simán pára kicsapódás, az normális, vagy benzin, az nem annyira. Elégetlen benzin kerül bele, túl sok benzint kap vagy kevés levegőt vagy esetleg valami hiba van a gyújtásrendszerben.
jún. 24. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
De ha pára kicsapódás lenne akkor nem lenne kormos gondolom.
jún. 24. 16:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!