Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ennek a gumiabroncs jelzésnél...

Seila kérdése:

Ennek a gumiabroncs jelzésnél most melyik az évszám DOT 2116 ?

Figyelt kérdés

2016-os év?

Mert ha igen, akkor miért adnak el egy 8 éves gumit??

Ha valaki megveszi az nem felelőtlenebb mint aki eladja??


jún. 23. 16:18
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
8 évesen még használható is lehet, ha nincs megkeményedve vagy megrepedezve, inkább 10 éves kor felett kell mindenképpen kidobni a kukába.
jún. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Persze, biztos tökéletes lehet. :D Nem kevés km lehet benne. :P
jún. 25. 21:36
 13/13 anonim ***** válasza:

Engem már itt lehülyéztek, meg csóróztak, meg hogy járjak busszal, mert állítólag élet- és közveszélyes vagyok, ha nem veszek 2 (azaz kettő, nem túlzok!) évente új 18"-os gumikat. Az illető szerint addig jó egy gumi.

8-10 évest már én se tennék fel. Az a tapasztalatom, hogy a téli 4-5 szezon után már érezhetően kikeményedik, jobban csúszik. Nyilván ekkor sem esik le vele az ember feltétlenül az útról, de sokkal óvatosabban kell kezelni, mint új korában. Nyárival 6-7 szezont én is el szoktam gurulni, annál is van, de nem olyan drasztikus a tapadáscsökkenés.

Én az autóimmal mindig kíméletesen bánok. Nem okoz örömöt a saufék, meg padlógáz, forduláskor a kézifék berántása, meg a gumik csószáshatáron való forszírozása. Relatív keveset városozok, így a lassú tempós, vagy álló helyzeti parkolási menőver következtében a kormánytekergetés is kevés nálam. Inkább autópálya, viszonylag jó aszfalt, egyenletes tempó tempomattal, kevés gyorsítás, lassítás a jellemző. Így nyári-téli garnitúra használata mellett, 6-7 év alatt inkább elöregszenek a gumijaim, mint kopásjelzőig kopnánk. Eddig Continental, Michelin, Goodyear és Bridgestone szetteket használtam. Szerintem nem lehet azt mondani, hogy alsó polcos, gagyi márkák lennének. A kocsi nem az utcán áll, nem jellemző, hogy tűző napon parkolnék. A használaton kíüli szettek sem a kert végében hányódnak. Mégis 6-7 évesen már mindegyiken a mintabarázdákban kezdtek mikrorepedések keletkezni. Nem vészes, tényleg nagyon apró felületi repedések, csak közelsől megvizsgálva látni. Nem arról van szó, közel sem, hogy porlad szét a gumi! De én már ilyenkor nem szívesen teszem fel. Inkább jön az új.

jún. 26. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!