Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Üzemanyag takarékosság szempon...

Üzemanyag takarékosság szempontjából mit érdemes választani? Nagyobb felniátmérőt kissebb gumiabroncs emelkedéssel vagy kissebb felniátmérőt nagyobb gumiabroncs emelkedéssel? Üzemanyag osztály mintázat szerinti B lenne mindnél.

Figyelt kérdés

Szóval R13 mas felnit válasszak 175/60 gumival vagy R14 es felnit 175/70 es gumival?


Esetleg ha nem ér bele az alvázba és még létezik is ilyen gumi akkor legyen R13 felnire 175/85 gumi?



jún. 3. 21:10
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha váltóméret (szerintem a fenti számok valahogy összekeveredtek), akkor szinte tök mindegy, a kerék össz átmérője nem fog változni.

A két gumi is ugyanolyan széles, tehát a gárdülési ellenállás is hasonló lesz.

A harmadik a kerék tömege. Nagyobb tömeget több energia belendítani. Ez olyan utakon, ahol sok a gyorsítás-lassítás, tehát tipikusan városban számíthat. Egy hosszú távú folyamatos egyeletes tempójú autópályás útnál kevésbé. Hát most meg nem mondom neked, hogy melyik kerék lesz a nehezebb! Le kell mérni! De a fogyasztásban itt se literekre gondolod a külöbséget!

jún. 3. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igen városban használnám 80% ban.


Akkor ilyen esetben "kevesebb vas több gumi" a nyerőbb?


Alufelniben nem gondolkodok, mivel sokszor a vastagságuk miatt nehezebbek mint az acél 😂

jún. 3. 21:37
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha van is különbség, elhanyagolható lesz.
jún. 3. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"kevesebb vas több gumi"

Ezt így nem merném kijelenteni és szándékosan nem így fogalmaztam. Le kell mérni! A gumi sem pehelysúlyú! Nem vagyok benne biztos, hoyg egy XL-es erősített gumi plédául könnyebb, mint a vékony vsalemez, amiből a felnit hajtják.

A tömegbeni különbség 100 km-enként nagyságrendileg akár pár tized deci üzemanyag megspórolását is jelentheti. Ezért írtam, hogy ne literekre gondolj! Inkább elméleti, mint gyakorlati jelentősége van. Ettől nem fog jelentősen csökkenni az autód üzemeltetési költsége még ha extrém sokat is mész vele.

jún. 4. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Kisebb felni lesz takarékosabb, mert könnyebb, és így kisebb gázzal tudsz gyorsítani - nade ebben az esetben nagyon pici a különbség
jún. 4. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
41%
Semmit nem jelent, nem lehet észre venni.
jún. 4. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!