Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik típusú jogosítványt...

Melyik típusú jogosítványt érdemes letenni kezdésként?

Figyelt kérdés

El szeretnék kezdeni motorozni. Tetszik nagyon, de az eddigi életem során, nem tudtam elkezdeni. Melyiket tegyem le kezdésnek, A1 vagy A2? A cruiser/chopper irányzat tetszene, azaz lazán motoroznék, hobbyból, élményből, "tájnéző" módban. Legfeljebb kisebb/rövidebb túrák lennének, a későbbiekben. Milyen 125-250 cm³-es cruiserek lennének jó egy kezdőnek?


173 cm magas vagyok, 82 kg, 30/F. Soha sem vezettem még komolyabb/nagyobb motort (valamikor robogót igen, azt is csak pár alkalommal, tehát tapasztalatom nulla). Utas voltam már nagyobb motoron, kétszer, de az is rég volt.



jún. 23. 13:27
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Akkor már miért nem A? Miért korlátoznád magad? Olyan ez mint az automata váltós B. Az adott pillanatban könnyű azt mondani, hogy nem lesz szükséged másra és nem fog zavarni a korlátozás, de sosem tudhatod. Inkább legyen korlátlan és ne használd ki, minthogy egy korlátozás kib*sszon veled. A korlátlannal semmi vesztenivalód nincsen, míg A1/A2-vel van.
jún. 23. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A.
jún. 23. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%

Az A1 (vagy A1B) kapásból felejtős, semmi értelme. Az A2-nek se nagyon van. Mindenhol ugyanaz a vizsgaanyag lényegében. Feleslegesen adnál ki pénzt mondjuk az A2-re, hogy utána újból kifizesd ugyanazt a pénzt, ugyanazért a tananyagért az A-ra.

Kezdj mindjárt A-val.


Attól, hogy A korlátlan jogsid van, vezethetsz kisebb motort is, nem kell mindjárt 1000 ccm-es gépet meglovagolni. :)


Viszont az A1-el vagy A2-vel nem vezethetnél akármit. Ha már a chopper és a cruiser választott, szimpatikus irányvonalad, akkor pláne érdemes az A korlátlan.

jún. 23. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Soha nem értettem ezt a dilemmát.

Ha leteheted a korlátlant is, ami semmivel nem nagyobb költség mint a többi jogsi, akkor miért kell kisebb.

Ha meg később meggondolod magad akkor mégegyszer ki kell költeni a jogsi árát.

A kategória maximum meg nem azt jelenti, hogy csak olyan motort vezethetsz. Korlátlannal vezethetsz 125 mz t is ha akarsz.

jún. 23. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia. Csináld meg az "A" korlátlan jogsit. Utána olyat veszel és vezetsz amilyet csak szeretnél. :) Nem gond, hogy nem volt korábban motorozási érdeklődésed és tapasztalatod, azzal a 30 forgalmi órával már el tudsz kezdeni vezetni a forgalomban saját motorral miután meglesz a jogsi. Én 26 vagyok, engem mindig is vonzott a motorozás, de eddig nem szántam rá magam, mert az autók mégis jobban érdekeltek. Nekem B és C kategóriás jogsim van. Talán jövőre lerakom én is a motoros jogosítványt, de abból is egyértelműen az A korlátlan jogsit. :) Hajrá!
jún. 25. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!